Samsung Galaxy Tab S8 Ultra, Exynos 2200 yongasına sahip olabilir


Samsung, bir iPad Pro rakibi hazırlıyor gibi görünüyor.


Samsung, bir iPad Pro rakibi üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Galaxy Tab S8 birkaç kez sızdırıldı ve Apple’ın muadiline zorlu bir rekabet verecek şekilde üst düzey özelliklere sahip olması bekleniyor. Ağustos ayında bir sızıntı, Samsung’un kendi Exynos 2200 serisi yerine Galaxy Tab S8 serisi için Snapdragon 898’i tercih edeceğini iddia etti. Şimdi, aksini iddia eden bir sızıntı ortaya çıktı.


Bir Kore forumunda yer alan bir gönderiye göre, SamMobile’a göre Samsung’un yaklaşmakta olan Galaxy Tab S8 Ultra modeli, Samsung’un kendi Exynos 2200 işlemcisinden güç alacak. Sızıntı, yalnızca ‘Ultra’ modelinin Samsung’un özel Silikon’undan güç alacağını, standart S8 ve S8 Plus’ın ise Qualcomm’un Snapdragon 898 yonga setinden güç alacağını iddia ediyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Samsung Galaxy Sekme S7

Amazon’da S-Pen destekli ve ekran altı parmak izi tarayıcılı Samsung’un en yeni Galaxy Tab S7’sine göz atın!

Exynos 2200’ün Samsung’un gelecek yıl piyasaya sürülecek olan Galaxy S22 serisine güç verecek olan yeni nesil amiral gemisi yonga seti olması bekleniyor. 4nm düğüm sürecinde üretileceği ve AMD’nin mRDNA GPU’suna sahip olacağı bildiriliyor.

Hızlı yonga seti dışında yeni Tab S8 serisi, 45W hızlı kablolu şarjı destekleyecek. Yalnızca hızlı kablolu şarj değil, Tab S8 ayrıca 8.000 mAh pil kapasitesine sahip olacak. Diğer iki model olan Tab S8 Plus ve Tab S8 Ultra, sırasıyla güçlü bir 10.090 mAh pil ve 11.500 mAh pil ile gelecek.

Samsung Galaxy Tab S8 serisinin önümüzdeki yıl yeni Samsung Galaxy S22 amiral gemileriyle birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Tüm yeni cihazların kutudan Android 12 tabanlı One UI 4.0 ile çıkması bekleniyor.