Samsung Galaxy S22’yi 200 $ (veya çok, çok daha az) karşılığında nasıl alacağınız aşağıda açıklanmıştır


Yani, yeni bir telefon pazarındasınız ve Samsung Galaxy S22 dikkatinizi çekti. Samsung, Galaxy S22’de üç farklı model sunuyor, ancak hepsinin ortak bir noktası var: hepsi oldukça pahalı. 800 $, yeni bir telefon bir yana, herhangi bir şeye düşecek küçük bir para değil.

Ancak Galaxy S22’nin maliyeti bu ve Plus ve Ultra modelleri bundan çok daha fazlası.

Ama bu kadar harcamanıza gerek yok. Gerçekten 200 dolardan fazla harcamanıza gerek yok ve bundan daha da ucuza bir tane alabilirsiniz.

Yeni bir telefonla takas ederek ucuza bir Galaxy S22 alabilirsiniz. operatörünüzeSamsung değil.

eski ile dışarı

Samsung Galaxy S10+ ailesi

Kaynak: Android Merkezi (İmaj kredisi: Kaynak: Android Central)

Bir Galaxy S22 için ön sipariş verdiğinizde, hem operatörler hem de Samsung en üst seviyede indirimler sunar ve daha öte takas etmek için eski bir telefonunuz varken yeni bir telefonda indirim yapmak.

Ama şu anda kullandığınız telefon olmak zorunda değil. Aslında, Swappa’daki Galaxy S10 sayfasına giderseniz (yeni sekmede açılır)çalışır durumda bir Galaxy S10’u yaklaşık 200$’a alabilir, ardından hemen geri dönüp onu herhangi bir yeni Galaxy S22 modelinde 800$ indirim karşılığında T-Mobile, AT&T veya Verizon’a takas edebilirsiniz.

Bu makaleyi bir araya getirmeden hemen önce promosyonların ne kadar iyi olabileceğini görmek için T-Mobile’ın web sitesine gittim ve teklifler beni hoş bir şekilde şaşırttı.

T Mobile S10 Takas Değeri

Kaynak: Android Merkezi (İmaj kredisi: Kaynak: Android Central)

Bu, Galaxy S22’yi tamamen ücretsiz yapar.

Daha küçük telefonları seviyorsanız, Galaxy S22 tam size göre. Tamamen bedava. Aksi takdirde, takastan sonra Galaxy S22+ size yalnızca fazladan 200$’a mal olacaktır. Galaxy S22 Ultra, bu takastan sonra hala 400 $ daha fazla, ancak 1.200 $ + telefon için toplam 600 $ ödemek gerçekten hiç de kötü bir anlaşma değil.

Biraz ekstra çaba ve zaman alsa da, getirisi kesinlikle buna değer.

En iyisi, bir süredir kullandığınız telefonda işlem yapmayacağınız için bu, onu yedek olarak saklayabileceğiniz anlamına gelir. İhtiyacı olan birine hediye vermek için veya yepyeni telefonunuzun başına en kötüsü gelmesi ihtimaline karşı bu harika.

Yine de, her taşıyıcının bu takas için bir tür uyarısı olacak. T-Mobile gibi bazıları, indirimden yararlanabilmeniz için belirli bir telefon planına (bu durumda Magenta MAX) abone olmanızı sağlayabilir. Diğerleri bunu bir taksit planına koymanızı sağlayabilir, bu nedenle o 200 doları peşin ödemek yerine birkaç aylık bir süre içinde ödersiniz.

Bu taktiklerin tümü, yalnızca indirimi kapmak ve koşmak yerine söz konusu taşıyıcıya bağlı kalmanızı sağlamak için kullanılır, ancak genellikle en iyi indirimi almak için sözleşmeyi imzalamaya değer. Telefonu her zaman erken kapatabilir ve daha da kötüye giderse hendek atabilirsiniz.

Ya telefonum bozulursa?

Çatlak Nexus 5

Kaynak: Android Merkezi (İmaj kredisi: Kaynak: Android Central)

AT&T, ekranı kırık bir telefon için size hala 800$ vermeye hazır, ancak yukarıdaki küçük numara, birkaç nedenden ötürü başka bir yerde işe yaramayacaktır. Birincisi, çoğu operatör hiç çalışmayan bir telefonu kabul etmez. Yine, AT&T burada bir istisnadır.

İkincisi, arızalı bir telefonun takas değeri genellikle eBay gibi bir web sitesinde satın alabileceğinizden daha azdır. Şekil git.

AT&T, ekranı kırık bir telefon için size hala 800 $ vermeye hazır.

Ancak, şu anda ekranı kırık bir telefon kullanıyorsanız veya bir çekmecede bir yerde duran kırık ekranı olan daha eski bir telefonunuz varsa, deneyebileceğiniz birkaç numara vardır.

Öncelikle, telefonunuzu uBreakiFix gibi yerel bir telefon tamircisine götürebilirsiniz. Böyle bir telefonu bir tamirhaneye götürmek, onarım için muhtemelen yaklaşık 250 ABD dolarına mal olur, bu nedenle kullanılmış, kırılmamış bir telefonu doğrudan satın almakla o kadar büyük bir fiyat farkından bahsetmiyoruz.

Daha sonra geri dönüp bunu 800 $ karşılığında T-Mobile, AT&T veya Verizon’a takas edebilirsiniz, bu da aslında iki ayrı mağazaya seyahat ederek 550 $ kazandığınız anlamına gelir.

Önce telefonu tamir ettirmekle uğraşmak istemiyorsanız – ve AT&T yoluna gitmek istemiyorsanız – her zaman bozuk olarak Samsung’a takas edebilirsiniz. Ancak, Samsung’da bozuk bir telefon için takas değerinin, Samsung’un veya bir operatörün yeni bir telefon için sunacağı değerden önemli ölçüde düşük olduğunu unutmayın.

Bozulan telefonunuzu uBreakiFix’e götürebilir, tamir etmesi için 250$ harcayabilir, ardından T-Mobile veya Verizon’un bunun için size 800$ ödemesini sağlayabilirsiniz.

T-Mobile’da size 800$ kazandıracak aynı Galaxy S10 (tamamen çalışır durumda ve hasarsızken), bozulduğunda Samsung’a yalnızca 125$ değerinde. Bu gerçekten berbat ve bundan kaçış yok ama kesinlikle hiç yoktan iyidir.

Şahsen ben sadece sorunu çözer, para biriktirir ve yeni Galaxy S22’min keyfini çıkarırdım.