Samsung, Galaxy S22 telefonlarını kısıtladığı için Kore’nin FTC’sinden soruşturma ile karşı karşıya kalabilir


Ne bilmek istiyorsun

  • Samsung’un Güney Kore’deki Galaxy S22 serisi telefonlarının sahipleri, uygulama ve oyunların kısıtlanması nedeniyle teknoloji devine karşı bir toplu dava başlatmak için çevrimiçi bir topluluk oluşturdu.
  • Samsung’un oyun optimizasyon hizmetine sahip eski telefonları da bu durumdan etkileniyor.
  • Güney Kore Adil Ticaret Komisyonu’nun yakında Samsung’un Galaxy telefonlarının “performansını abartıp abartmadığını” belirlemek için bir soruşturma başlatması bekleniyor.

Güney Kore antitröst gözlemcisi Adil Ticaret Komisyonu, yeni Galaxy S22 serisi telefonlarının “performansını abarttığı” şikayetleri üzerine yakında Samsung Electronics hakkında soruşturma başlatabilir. Ek olarak FTC’nin soruşturması, Samsung’un amiral gemisi telefonların reklamını yaparken bilgileri gizleyip gizlemediğini de inceleyecek.

Geçen hafta, Güney Koreli netizenler, Samsung’un Oyun Optimizasyonu Hizmeti (GOS) ile kısıtladığı 10.000 uygulama ve oyunun bir listesini yayınladı. Uygulama, Galaxy S22 serisine ek olarak, en iyi bütçeli Android telefonlarından bazıları da dahil olmak üzere diğer birçok Samsung telefona önceden yüklenmiş olarak gelir.