Samsung Galaxy S21, birkaç taviz vermesine rağmen rakipleri için çıtayı yükseltiyor


Android akıllı telefonlar dünyasında, şu anda odak noktası Samsung’da. Şirket, Galaxy S21 serisinde üç amiral gemisini piyasaya sürdü. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, yükseltilmiş kamera donanımı ve bir ton kamera numarasıyla Galaxy S21 Ultra’nın dilleri sallamasına neden oldu ve haklı olarak. Fakat, ailenin en küçük ve en uygun fiyatlı üyesi – Galaxy S21 – bu sefer gerçek kara at.. Ve bu, birden fazla nedenden dolayı bu yıl sevkıyatları yönlendirecek model. Gelelim:

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Alışılmışın dışında daha düşük bir fiyat etiketi

Hepimiz amiral gemisi akıllı telefonların fiyatlarının her geçen yıl artmaya devam ettiğinden şikayet ediyoruz ve Samsung da bu kuralın bir istisnası değil. Samsung, 2019’da temel model için 900 ABD Doları fiyat etiketi taşıyan Galaxy S10’u tanıttı. Ardından 2020 geldi ve onunla birlikte 1000 ABD Doları gibi daha da yüksek bir başlangıç ​​fiyatıyla Galaxy S20 geldi. Doğal olarak Galaxy S21’in daha da yüksek başlamasını bekliyorduk, ancak şaşırtıcı bir şekilde Samsung bu yıl güzel bir geri dönüş yaptı.

Galaxy S21 şimdi cebinizde

Akıllı telefon üreticileri, yükseltilmiş bir modeli selefiyle aynı fiyata sunmaktan böbürlenirken ve haklı olarak, Samsung bu kuralları yeniden yazdı. Koreli akıllı telefon üreticisi, en son amiral gemisinin fiyatını 200 $ gibi yüksek bir oranda düşürdü. 800 $ başlangıç ​​fiyatıyla Galaxy S21, birden fazla nedenden dolayı harika bir cihaz.

En büyüğü – ve en bariz olanı – donanım yükseltmesidir. Ancak plastik yapı ve genişletilebilir depolama yok mu? O kısma birazdan geleceğiz. Önce dahili yükseltmelere ve bazı yüzeysel iyileştirmelere odaklanalım.

Evet, bu baştan sona bir amiral gemisi!

En büyüğüyle başlayalım – kalbindeki işlemci. Qualcomm’un üst düzey SoC’lerinin fiyatının son birkaç yılda önemli ölçüde arttığı ve 5G’nin gelişinin işleri daha da kötüleştirdiği konusunda sektör çapında bir fikir birliği var. Ve Snapdragon 888’in sunduğu yükseltme türleri, en son Qualcomm teklifinin, şirketin geçen yıl birinci sınıf yongaları için talep ettiği fiyatla karşılaştırıldığında daha da yüksek bir fiyat etiketi ile geldiğini tahmin etmek için fazla açıklamaya gerek yok. . Yine de Samsung, bu çipi Galaxy S21’de fiyat artışı olmadan kullandı. Aslında, fiyat etiketinden 200 $ düşürmeyi başardı.

Exynos ve Qualcomm arasındaki uçurum daraldı

Peki ya Exynos 2100, çünkü Samsung’un pazarlarının büyük bir kısmı, gücünü şirket içi yonga setinden alan bir Galaxy S21 alacak? Exynos 2100’ün teknik özellik tablosuna ve yeteneklerine hızlı bir bakış, Snapdragon 888 ile baş başa kaldığını gösteriyor. Şimdi, Pocketnow’da, sentetik kıyaslamaların hikayenin ve gerçek dünya deneyiminin yalnızca yarısını anlattığına inanıyoruz. gerçekten önemli olan şey. Bu yüzden burada basit kelimelerle ifade edeyim – her iki işlemci de gerçekten ihtiyacınız olandan daha fazla güç sunuyor.

Galaxy S21 arka panel

Samsung’un şirket içi çip hüneri gerçekten Exynos 2100 ile geliyor

Her şey sadece tereyağlı pürüzsüz. Galaxy S21’in Exynos 2100 ile güçlendirilmiş versiyonu, Twitter akışımı kıyamete göre kaydırmaktan Genshin Impact ve Call of Duty: Mobile gibi zorlu oyunları oynamaya kadar her şeyi aşar. Özellikle zorlu bir oyun olan Call of Duty: Mobile, en yüksek grafik ayarlarında tutarlı bir 60 fps kare hızı sağladı ve hiçbir gecikme veya takılma olmadı. Ve meslektaşım Jaime’nin bana söylediğine göre, cihazın Snapdragon 888 modeli de farklı değil.

Şimdi biraz kameralardan bahsedelim. Samsung, bu telefonu hem iyi hem de kötü olan Galaxy S20’de bulacağınız aynı görüntüleme donanımıyla donattı.. Kağıt üzerinde, yeni bir amiral gemisi cihaz için eski bir kamera kurulumuna bağlı kalmak kötü bir hareket gibi geliyor. Ancak diğer taraftan, Samsung’a bu sensörlerin kamera çıkışını daha da iyileştirmek için daha fazla zaman ve deneyim sağlıyor. Bir vaka çalışması için, Google ve Apple’ın yıllardır telefonlarında 12 MP kameralarla neler yaptıklarına bir göz atın.

Samsung, Apple ve Google’dan kamera ilhamı alıyor ve işe yarıyor

Samsung burada Google ve Apple ile aynı oyunu oynamış görünüyor. Meslektaşım Jaime Rivera’nın test ettiğine göre, ham kamera performansı önceki modele kıyasla Galaxy S21’de gerçekten iyileşmiş. Bu, potansiyel alıcılar için kesinlikle güven verici olsa da, şirket cihaza bir ton faydalı kamera hilesi eklediğinden, Samsung’un en yeni giriş seviyesi amiral gemisinin görüntüleme becerisinde daha fazlası var.

galaxy s21 arka panelin altından çekildi pocketnow

Bunlardan biri, kullanıcıların kısa 8K video klipler çekmesini sağlayan 8K video çekimidir. Ayrıca, videodaki bir karenin kendi fotoğrafını hak ettiğini düşünüyorsanız, videonun herhangi bir noktasında 32 MP çözünürlükte çıkan bir 8K fotoğraf çıkarabilirsiniz. Vlog çekiyorsanız, Director’s View, Vlogger View ve çoklu mikrofon kaydı, gerçekten takdir edeceğiniz özelliklerden bazılarıdır.

Samsung ayrıca Galaxy S21’in portre fotoğrafçılığı yeteneğini geliştirdiğini iddia ediyor ve mükemmel Tek Çekim, daha da iyi sonuçlar için v2.0’a yükseltildi. Galaxy S21’in kamera performansı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Pocketnow’ın Galaxy S21 incelemesine göz atın:

Samsung, Galaxy S21 ile hangi tavizleri verdi?

Ancak Samsung, bu fiyat etiketine ulaşmak için burada birkaç taviz verdi. İlki, Galaxy S21+ ve onun Ultra kardeşindeki ‘daha kaliteli’ cam yapı yerine arka paneldeki plastik. Ama dürüst olmak gerekirse, bunu pek umursamıyorum, çünkü öncelikle yapı kalitesi müthiş. Plastik arka panele dokunmak harika bir duygu ve hiçbir şekilde ucuz değil.

Plastik yapı, 800 $ harcadığınızda sindirilmesi zor bir hap, ancak kalitesi harika

Ve ah, sana plastiğin de cam gibi kırılmadığını söylemiş miydim? Yani evet, cam arka paneli değiştirmek için muhtemelen birkaç yüz dolar tasarruf ediyorsunuz. Ama bu sadece benim kişisel görüşüm ve pişmanlık duymadan birlikte yaşadığım bir görüş. Ancak cam bir yapıyı tercih edenler için, ne kadar sağlam ve dokunma hissi yüksek olursa olsun, plastikten yapılmış bir telefona 800 doların kuzeyini ödemek onlar için hazmı zor bir hap olacaktır.

Buradaki diğer büyük uzlaşma, bir microSD kart yuvasının olmamasıdır. Ve anlayabildiğim kadarıyla, Samsung bunu basit ve basit bir şekilde para kazanmak için yaptı. Samsung’un bu hileden elde ettiği kâr oldukça küçük olsa bile, bunu Samsung’un göndereceği milyonlarca Galaxy S21 birimiyle çarpın ve bir anda kasanızı dolduracak çok şeyiniz olur..

galaxy s21 cep ekranı

Burada temel matematiği açıklayayım. Galaxy S21’in temel 128 GB modeli size 800 ABD doları, 256 GB modeli ise ABD’de 849 ABD doları mal olacak. Şimdi, 128GB modelini alırsanız ve depolama genişletme lüksüne sahip olduğunu varsayarsanız, Amazon’dan genellikle 20 ABD dolarına mal olacak bir 128GB microSD kart satın alarak depolamayı ikiye katlayabilirsiniz ve ben Samsung’un kendisinden oldukça hızlı bir microSD karttan bahsediyorum. .

Dolayısıyla, Galaxy S21’deki depolama modülünü iki katına çıkarmak Samsung’a yaklaşık 10 ABD dolarına mal oluyorsa, şirket yine de telefonun her 256 GB’lık modeli için fazladan 20 ABD doları tasarruf ediyor. Bu sadece kabaca bir varsayım, ama yine de asıl noktayı anladınız. Öte yandan, bir microSD kartın sunduğu okuma ve yazma hızları, Galaxy S21’in içindeki UFS 3.1 depolama kadar hızlı değil. Bunlar, cihazla yapacağınız yegane iki önemli uzlaşmadır. Paketin geri kalanı gerçekten çok iyi.

galaxy s21 arka kamera el içi açılı pocketnow

Bazıları, Galaxy S21’in selefine göre daha yüksek çözünürlüklü bir ekran panelinden FHD+ panele geçtiğini iddia edebilir. Ama inanın bana, yine de çok keskin, harika renkler üretiyor, harika görüş açıları sunuyor ve 120Hz yenileme hızında pürüzsüz bir his veriyor. Ayrıca, daha düşük çözünürlüklü panel pil ömrüne de yardımcı olur. Pilden bahsetmişken, kolayca tam bir gün dayanan ve kablosuz şarjın yanı sıra ters kablosuz şarjı destekleyen 4.000mAh’lik bir ünite elde edersiniz.

Peki şimdi ne olacak?

Şimdi, burada oyunda başka bir şey var. Galaxy S21’in kamera özelliklerinden tam olarak yararlanmak ve çok sayıda yüksek çözünürlüklü video çekmek isteyenlerdenseniz, bu depolama alanı yakında dolacaktır. Bu sayı 256GB’a kadar çıksa bile. Şimdi, daha fazla depolama kapasitesine sahip bir model istiyorsanız, maksimum 256 GB’a ulaşan daha büyük ve daha pahalı Galaxy S21+ ile bile şansınız yok. Yine de bir Galaxy S21 serisi telefonda en az 512 gig dahili depolama istiyor musunuz? Sahip olduğunuz tek seçenek, 512 GB varyantı size 1.380 $ geri getirecek olan çok daha pahalı Galaxy S21 Ultra..

Şimdi, bu oldukça büyük bir işaret. Tabii ki, Galaxy S21 Ultra ile daha iyi bir yapı kalitesi, önemli ölçüde güçlü kameralar, daha piksel yoğun ve gelişmiş AMOLED ekran, daha büyük pil, WiFi 6E ve Ultra Geniş Bant desteği ve diğer avantajlar elde edersiniz. Ancak, alıcıların yeni bir Samsung amiral gemisi için bütçesi kesinlikle 900 $ sınırını geçemediğinde, hatta daha da aşağısına geldiğinde, tüm bu ekstralar arka planda kalıyor.

Galaxy S21, 2021’de Android amiral gemileri için yüksek bir kriter belirliyor

galaxy s21 topshot cep şimdi

Bir akıllı telefon tek bir parametreden ibaret değildir, tüm parçalarının toplamıdır. Galaxy S21, bu teorinin harika bir örneği olduğunu kanıtlıyor. 800 $ fiyat etiketiyle Galaxy S21, 2021’de çıkacak tüm Android amiral gemileri için yüksek bir kriter belirliyor. Bu telefon, ileri teknoloji bir telefondan isteyebileceğiniz çoğu şeyi yapıyor. Evet, bazı püf noktalarını ortadan kaldırıyor, ancak OnePlus, Sony ve diğer Çinli akıllı telefon üreticilerinin yaklaşan Android bayrak gemileri dalgası, ham akıllı telefon deneyimi açısından Galaxy S21’i geçmekte zorlanacak. Üstüne üstlük, üst düzey bir Android cihaza 800 dolardan fazla harcıyorsanız, Samsung markası da önemli bir rol oynayacaktır..

Samsung’un en yeni amiral gemisi daha erişilebilir durumda ve alıcıları başka bir yere bakmaya ikna etmek, rakipler için zor bir görev olacaktır.

Şirketin, Galaxy S21’in talep fiyatını düşürerek ve daha erişilebilir hale getirerek – özellikle de beraberinde gelen tüm bu agresif fırsatlarla – üst düzey segmentte birden fazla fiyat aralığında rekabet edebileceğine dair sağlam bir açıklama yaptığına inanıyorum. Evet, bir Galaxy S21 FE (Fan Sürümü) kaçınılmaz, ancak şimdilik Galaxy S21, şirketin hedef kitlesi için gerçek Fan Edition cihazı gibi görünüyor. Tüm güçlü yönlerine ve tuzaklarına rağmen, Galaxy S21 günün sonunda harika bir akıllı telefon olarak ortaya çıkıyor – bu, alıcıların ödedikleri ücret karşılığında daha fazlasını istemesine neden olmayacak.

Elbette, Samsung’un kar marjı, Galaxy S21 durumunda diğer kardeşleri kadar yüksek olmayabilir, ancak daha fazla satış yapmak ve bu segmentteki rakiplerinin pazar payını kısmak başlı başına büyük bir zaferdir.. İşte karar şu: 800 $ fiyat aralığındaki bir Android telefon pazarındaysanız, şu anda, özellikle ABD’de yaşıyorsanız, kolayca Galaxy S21’i önerebilirim.

stok samsung galaxy s21

Samsung Galaksi S21

Samsung Galaxy S21, onu güçlendiren birinci sınıf bir işlemci, bir dizi yeni özellikle birlikte geliştirilmiş üçlü arka kamera kurulumu, güzel bir 120Hz ekran ve tüm yükseltmelerle uyumlu yeni bir tasarım sunar. Ve selefinden 200 $ daha düşük bir fiyata, göz ardı etmek zor.