Samsung Galaxy Buds 2 ve Apple AirPods Pro


Samsung, yeni nesil Samsung Galaxy Buds 2 kablosuz kulaklıklarını duyurdu. Orijinal Samsung Galaxy Buds ve Buds+ cihazlarının yerini aldılar. İyileştirilmiş ses ve mikrofon kalitesiyle gelirler ve ayrıca kulaklarınıza daha iyi oturması ve yerleşik bazı yeni özellikleri barındırması için biraz yeniden tasarlanmıştır. Kılıf ayrıca Galaxy Buds serisinin geri kalanına uyacak şekilde tamamen yeniden tasarlandı. Bu yazıda, nasıl karşılaştırıldıklarını görmek için Galaxy Buds 2 ile Apple AirPods Pro’yu yan yana koyacağız.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

11 Ağustos’ta düzenlenen Galaxy Unpacked etkinliğinde Samsung, Samsung Galaxy Z Fold 3 5G, Galaxy Z Flip 3 5G ve yepyeni Galaxy Watch 4 serisini de tanıttı. Yeni Galaxy Watch 4 cihazları, Wear OS 3.0 birleşik platformuna dayalı yeni ve geliştirilmiş One UI Watch ile birlikte gelir ve birçok yeni ve harika özellik içerir. Sizin için en iyi Galaxy Watch 4 Kordonlarının bir listesini derledik ve Apple’ın en yeni Apple Watch 6 akıllı saati ile de karşılaştırdık.


Samsung Galaxy Buds 2 ve Apple AirPods Pro Teknik Özellikleri

Özellikler

Samsung Galaxy Buds2

Apple AirPods Pro

Boyutlar ve ağırlık

 • tomurcuk başına: 17 x 20,9 mm x 21,1 mm
 • tomurcuk başına: 5g
 • Şarj durumu: 50 mm x 50,2 x 27,8 mm
 • Şarj durumu: 41.2g
 • tomurcuk başına: 24 mm x 30,9 x 21,8 mm
 • tomurcuk başına: 5.4g
 • Şarj durumu: 60,6 mm x 45,2 mm x 21,7 mm
 • Şarj durumu: 45.6g

Yonga

Pil doldurma

 • kulaklıklar: 61 mAh
 • Şarj Kutusu: 472 mAh
 • ANC kapalıyken 7,5 saat
 • ANC açıkken 5 saat
 • 5 dakikalık hızlı şarj, 1 saatlik çalma süresi sağlar
 • USB-C kablolu şarj
 • Qi kablosuz şarj
 • 5 saat
 • Vaka ek altı masraf içeriyor
 • Lightning kablolu şarj
 • Qi kablosuz şarj

bağlantı

Diğer özellikler

 • 3 Aktif Gürültü Önleme seviyesi
 • ortam modu
 • Uyarlanabilir EQ ve Uygulama içi Ayarlar
 • IPX4
 • Aktif Gürültü Önleme
 • şeffaflık modu
 • Uyarlanabilir EQ
 • Dinamik kafa izleme özellikli Uzamsal Ses

Samsung Galaxy Buds2 ve AirPods Pro: Tasarım

Galaxy Buds 2 ve AirPods Pro’nun tasarımları tamamen farklıdır çünkü her ikisi de kulaklıkların nasıl görünmesi ve kulağınıza oturması gerektiği konusunda farklı bir yaklaşıma sahiptir. Galaxy Buds2 kulağınızın içine otururken AirPods Pro nazikçe kulağınıza oturur. Her ikisi de sıkıca oturabilir ve her ikisi de koşarken veya diğer spor aktivitelerini yaparken içeride kalabilir. Kulaklık uçları her iki kulaklık için de değiştirilebilir, ancak AirPod’lar için özel kulaklık uçları gerekir, yani standart kulaklık uçları bunlara sığmaz, bu nedenle bunları evde ortalıkta duranlarla değiştiremezsiniz.

Şarj kılıfları da farklı tasarımlara sahip. Hangisinin cebinize daha çok sığdığını merak ediyorsanız, daha ince profili nedeniyle muhtemelen AirPods Pro şarj kutusu olacaktır, ancak Galaxy Buds 2’nin kasası da çoğu cebe ve çantaya sorunsuz bir şekilde sığabilmelidir. Buds 2’nin daha küçük bir kasası vardı, ancak Samsung onu Galaxy Buds serisine uyacak şekilde yeniden tasarladı ve ayrıca pili biraz daha büyük yaptı.

galaksi tomurcukları 2 renk yolları

Samsung Galaxy Buds 2 renk

Galaxy Buds 2 ayrıca Grafit, Beyaz, Zeytin ve Lavanta olmak üzere dört renkte sunulur. AirPods Pro yalnızca tek bir renkte gelir – beyaz. AirPods Pro’nuzu daha da özelleştirmek istiyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi AirPods Pro kılıflarının bir listesine sahibiz, ancak kulaklıkların veya şarj kutusunun rengini değiştirmek için başka pek çok seçenek yok.

Samsung Galaxy Buds2 ve AirPods Pro: Performans

Samsung Galaxy Tomurcukları 2

Kağıt üzerinde, her iki kulaklık da eşit derecede iyi performans gösteriyor. Apple’ın AirPods Pro’su piyasadaki en iyiler arasında biliniyor, ancak Samsung aynı zamanda kablosuz kulaklıkların kralı olarak biliniyor ve yıllardır en iyi üreticiler arasında yer alıyor. Galaxy Buds Pro mükemmel ve AirPods Pro da öyle. Her iki cihaz da Aktif Gürültü Engelleme, şeffaflık/ortam modu ve EQ ayarları ile benzer işlevler ve özellikler sunar.

AirPods’ta Uzamsal modu ve süreklilik özelliklerini denediyseniz, Samsung’un benzer işlevler üzerinde yıllardır kendi cihazlarında çalışmasına rağmen, ekosistemden asla çıkmak istemeyebilirsiniz. Önceki Galaxy Buds ve Buds Pro’da çoklu cihaz desteği mevcuttur, ancak yeni Buds 2’nin bunu varsayılan olarak destekleyip desteklemediği konusunda bilgimiz yoktur.

Samsung Galaxy Buds2 ve AirPods Pro: Pil ve Şarj

AirPods Pro şarj kutusu ve ayrı kulaklıklarla ilgili kesin ayrıntılara sahip değiliz, ancak Samsung Galaxy Buds 2’nin kağıt üzerinde daha iyi bir pil ömrüne sahip olmasının beklendiğini biliyoruz. Buds 2, ANC (Aktif Gürültü Engelleme) kapalıyken tek bir şarjla size yedi buçuk saat dayanırken, AirPods Pro’nun yaklaşık beş saat dayanması gerekiyor. Bunların ikisi de kabul edilebilir, ancak Buds 2, ANC açıldığında AirPods Pro’dan bile daha iyi performans göstererek beş saatlik pil ömrü sağlıyor.

Galaxy Buds 2 ayrıca standart USB-C bağlantı noktasıyla birlikte gelirken, Apple hala Yıldırım Bağlantı Noktasına takılıp kalmış durumda. Çok seyahat ediyorsanız veya her gün yanınızda taşıyabileceğiniz birçok kabloyu azaltmak istiyorsanız, bu turda Galaxy Buds 2 kazanır. Ayrıca, Samsung’un “5 dakikalık hızlı şarj” olarak tanıttığı hızlı şarj özelliğine sahiptir. Kablosuz Qi şarjı her iki cihazda da desteklenir ve şarj kılıflarının alt kısmında şarj bobini bulunur.

Samsung Galaxy Buds 2 ve AirPods Pro: Fiyat

Samsung Galaxy Buds 2, 149,99 $, AirPods Pro ise 249 $ fiyatla satılıyor. İki cihaz arasında epeyce fark var, en önemlilerinden biri cihazlar için uyumluluk ve destek. Her iki cihaz da kendi ekosistemlerine kilitlenmiştir, yani tam özellik setinden yararlanmak istiyorsanız, bu kablosuz kulaklıkların her birini destekleyen doğru cihazı kullanmanız gerekir. Samsung, Samsung cihazlarını önerir ve Apple, Apple cihazlarını önerir.

airpods yanlısı

Apple AirPods Pro

AirPods Pro, Apple’ın en gelişmiş kablosuz kulaklıklarından biridir. Apple cihazlarına kesintisiz bağlantı özelliğine sahiptirler ve Apple kullanıcıları için genel olarak mükemmel bir dinleme deneyimi sunarlar.

Neyse ki Samsung, dünyada başka cihazların var olduğunu görebilir ve uygulama çoğu cihazda çalışabildiğinden çoğu Android telefonun Buds 2 özelliklerinin çoğundan yararlanmasına izin verir. Bir ses codec’i Samsung’a aittir, ancak geri kalanı çok çeşitli farklı cihaz ve platformlarda desteklenir. Apple ekosisteminde değilseniz, Samsung Galaxy Buds 2 mükemmel kablosuz kulaklıklardır, ancak Apple ekosisteminin derinliklerindeyseniz, onlarla elde ettiğiniz avantajlar nedeniyle Apple’ın AirPods Pro’su daha iyi bir seçim olabilir.

Samsung Galaxy Buds2 SM-R177-21

Samsung Galaxy Buds2

Samsung Galaxy Buds 2, 3 seviyeli ANC seviyeleri sayesinde mükemmel bir egzersiz arkadaşı veya dünyayla bağlantınızı kesmek istiyorsanız sessizlik vahanızdır.