Samsung, Galaxy 23 Ultra’nın piyasaya sürülmesinden önce 200MP ISOCELL HP2 kamera sensörünü piyasaya sürdü


Galaxy S23 Ultra’nın 1 Şubat’ta piyasaya sürülmesinden önce Samsung, 200MP ISOCELL HP2 kamera sensörünü tanıttı. HP2 sensörü hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.


Samsung, 1 Şubat 2023’te Galaxy S23 serisini tanıtmaya hazır. Sınıfının en iyisi Samsung Galaxy S23 Ultra’nın 200MP birincil kameraya sahip olduğu söyleniyor (S22 Ultra’daki 108MP sensörden daha yüksek). Samsung, yeni cihaz için beklentiyi daha da artıran bir hareketle, gelişmiş ISOCELL HP2 kamera sensörünü Galaxy S23’ün resmi tanıtımından sadece birkaç gün önce piyasaya sürdü.


Samsung, yeni HP2 kamera sensörünün gelişmiş piksel teknolojisine sahip olduğunu ve çarpıcı mobil görüntüler için tam kuyu kapasitesi. Kamera sensörünün gerçek boyutuna gelince, Samsung, HP 2’nin 200 milyon 0,6 mikrometre (μm) pikseli 1/1,3” optik formatta paketlediğini söylüyor; bu, Samsung’un son birkaç yıldır kullandığı 108MP kamerayla aynı. Ultra” amiral gemileri.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

İşte Şubat ayındaki Samsung Galaxy Unpacked etkinliğinden ne bekleyeceğiniz

Samsung Galaxy S22 Ultra’da bulunan 108MP HP1 sensöre benzer şekilde, yeni 200MP HP2 sensör de üstün kalite ve netliğe sahip nihai görüntüler yakalamak için piksel gruplama teknolojisini kullanır. Bu yöntem, birden çok pikseli tek bir pikselde birleştirerek daha keskin, daha ayrıntılı görüntüler sağlar.

Samsung’a göre HP2 sensörü, yüksek kaliteli 1,2μm 50MP veya 2,4μm 12,5MP görüntüler üretebiliyor. Ayrıca etkileyici bir 33 MP çözünürlükte 8K 30 fps video kaydını destekleyecektir. Sensörün 4-16 piksel gruplama işleminin, olağanüstü düşük ışık performansı sunması bekleniyor.

ISOCELL HP2 LI

Samsung ayrıca, yeni kamera sensörünün Dual Vertical Transfer Gate (D-VTG) teknolojisine de sahip olduğunu söylüyor. Bu teknoloji, aşırı pozlamayı azaltmaya yardımcı olur ve özellikle parlak ışık koşullarında renk üretimini geliştirir. Yeni 200 MP kamera sensörünün bir diğer önemli avantajı, özellikle düşük ışıklı çekimlerde geliştirilmiş otomatik odaklama performansıdır. Samsung, yeni HP2 sensörünün kullanabileceğini söylüyor 200 milyon pikselin tamamı Super QPD teknolojisi sayesinde otomatik odaklama için.

HP2 sensörü ayrıca, kameranın HDR ile 60 fps’de 12,5 MP resim ve 4K video çekmesini sağlayan gelişmiş bir HDR çözümü olan Smart-ISO Pro ile donatılmıştır. Bu özellik, sensörün tek bir pozlamadan farklı ISO değerleri düzeylerini birleştirerek daha dinamik ve ayrıntılı görüntüler elde etmesini sağlar.

Bol miktarda odaklama ajanı, daha hızlı ve daha doğru otomatik odaklama sağlayan hem yatay hem de dikey model değişikliklerini tanımak için dört bitişik piksel tarafından gruplandırılmıştır. Çok sayıda referans noktasıyla birlikte zengin desen verilerini kullanan yeni sensör, loş ışıklı ortamlarda bile hızlı otomatik odaklama yapabilir.’

Samsung, HP2’nin Galaxy S23 Ultra’da görücüye çıkacağını açıkça doğrulamasa da, şirket sensörün sahip olduğunu duyurdu. seri üretime girdi. Galaxy S23 Ultra’nın birkaç hafta içinde piyasaya çıkacağı düşünüldüğünde, yeni sensörün yaklaşan cihaza dahil edilmesi muhtemel görünüyor.

Neyse ki, akıllı telefonun piyasaya sürülmesinden sadece birkaç hafta uzaktayız. Samsung Galaxy S23 Ultra’yı satın almakla ilgileniyorsanız, cihazınızı önceden rezerve etmeniz önerilir. Samsung, erken rezervasyon için bir teşvik olarak şu anda gelecekteki satın alma işlemleriniz için 100 ABD doları tutarında bir kredi sunuyor.

PBI Samsung Logosu

Galaxy S23’ünüzü Hemen Ayırın!

1 Şubat’a kadar şimdi Samsung’a kaydolun ve yakında çıkacak olan Galaxy S23 serisi cihazın ön siparişini vermek için yerinizi ayırtın. Bir cihaz için ön sipariş verdiğinizde 50 ABD Doları değerinde Samsung kredisi alacaksınız ve 100 dolarlık Samsung kredisi iki cihaz için ön sipariş verdiğinizde. Birden fazla Samsung Galaxy akıllı telefon satın aldığınızda, garantili takas kredisiekranı hasarlı telefonlar için bile.

Kaynak: SAMSUNG