Samsung, daha büyük piller ve daha da büyük bir kamera ile Galaxy S23 serisini piyasaya sürdü


Ne bilmek istiyorsun

  • Samsung, S23, S23+ ve S23 Ultra dahil olmak üzere yeni Galaxy S23 serisini resmen tanıttı.
  • Galaxy S23 ve S23+ modern tasarımlara, daha büyük pillere ve parlak ekranlara sahiptir.
  • Galaxy S23 Ultra, kamera çözünürlüğünü neredeyse ikiye katlayarak 200MP’ye çıkarıyor ve piksel gruplama ile daha parlak görüntüler yakalayabiliyor.
  • Telefonlar ön siparişe açıldı ve 17 Şubat’ta raflardaki yerini alacak. Perakende fiyatı 799,99 dolardan başlıyor.

Samsung, şirketin “Samsung Galaxy’nin üstün kaliteli telefon deneyiminde yeni bir çağ” olarak nitelendirdiği yeni Galaxy S23 serisini tanıttı. Yeni özel yonga seti, iyileştirilmiş kameralar ve daha fazlası sayesinde Galaxy S23 serisi, 2023’te yenilecek telefonlar olabilir.

Görsel olarak, Galaxy S23 ve S23+, Galaxy S23 Ultra’nın (S22 Ultra ile neredeyse aynı görünen) tasarımına daha iyi uyacak şekilde yapılan tasarımlarıyla en fazla değişikliği görüyor. Bu, kamera adasının, telefonların geri kalanı düz kalırken, ayrı ayrı çıkıntı yapan üç kamera sensörüyle değiştirildiği anlamına gelir. Genel olarak, daha temiz bir görünüm sağlamalıdır, yani Galaxy S22 Ultra’da yaygın bir sorun olan lensler arasında toz birikmesini önleyebiliyorsanız.

Düz ekranlar, 6,1 ve 6,6 inç, FHD+ ve dinamik 120 Hz yenileme hızlarıyla öncekilerle büyük ölçüde aynı kalıyor. Ancak Samsung, artık S23+ ve S23 Ultra’nın 1750 nit ile eşleşebilen en küçük modelinde parlaklığı artırdı.

Resmi Samsung Galaxy S23 görüntüleri

(İmaj kredisi: Samsung)

Dahili olarak, işler biraz ilginçleşiyor. Bu deneyimin başında, Galaxy S23 serisi için özel olarak tasarlanmış bir yonga seti olan ve tüm dünyada telefonlara güç verecek olan Galaxy için yeni Snapdragon 8 Gen 2 bulunuyor. 2023’ün yeni amiral gemisi Android telefonlarına güç sağlayan standart Snapsdragon 8 Gen 2’den daha yüksek saat hızına sahiptir, bu da ondan daha fazla performans elde edebileceğiniz anlamına gelir.