Samsung Bixby dahil üçüncü taraf asistanları desteklemek için OS 3 kullanın


Wear OS 3, Samsung Bixby gibi üçüncü taraf akıllı asistanlara sahip olma desteği de dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik ve geliştirme getiriyor.


Google ve Samsung, yeniden tasarlanan Wear OS 3.0’ı duyurduklarında ortaklıklarının ne kadar derin olduğuna dair fazla bilgi vermediler. Görünüşe göre Wear OS 3, Samsung Bixby gibi üçüncü taraf akıllı asistanlara sahip olma desteği de dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik, geliştirme ve bir dizi iyileştirme getiriyor.


Wear OS 3, Android 11 ve Samsung’un Tizen işletim sistemini çalıştıran Wear OS’nin “birleşik platformuna” birçok iyileştirme ve değişiklik getiriyor. Samsung’un yeni “One UI Watch” platformunu çalıştıran ilk Galaxy Watch 4 serisini duyurması beklendiğinden, nihayet bu ayın sonunda yeni işletim sistemine bir göz atacağız.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Şimdiye kadar, Wear OS akıllı saatlerinde yalnızca tek bir akıllı asistan seçeneğiniz vardı ve o da Google Asistan’dı. Bu genellikle, etkinleştirilmesi için “taç” hareketine uzun süre basılmasıyla tetiklenir. Görünüşe göre Wear OS, üçüncü taraf geliştiricilerin kendi akıllı asistanlarını önceden yüklemesine izin verecek veya Samsung, Wear OS’yi gerçekten kullanılabilir bir şey haline getirme konusundaki işbirliği için özel bir muamele görüyor. SnoopyTech yakın zamanda Galaxy Watch 4 serisinin hem Google Asistan’ı hem de Samsung Bixby’yi (muhtemelen birer birer) destekleyeceğinden bahsetmişti.

Ayrıca: Google Asistan veya Bixby

— Snoopy (@_snoopytech_) 2 Ağustos 2021

Takım şu saatte 9to5Google Wear OS uygulamasına daha yakından baktılar ve birkaç tane buldular “Google’ın giyilebilir cihazlar konusunda alternatif bir asistanı desteklediğine işaret eden bir paket adına yapılan göndermeler.”

com.google.android.wearable.alternate_assistant

9to5Google bu yeni “alternative_assistant”ı ele geçiremedi, ancak şu anda olduğu gibi, rapor büyük olasılıkla doğrudur ve Wear OS gerçekten de Samsung Bixby’yi destekleyecektir. Amazon’un Alexa’sı gibi diğer ses asistanlarının yakın gelecekte desteklenip desteklenmeyeceği henüz belli değil, ancak şu anda resmi olarak Google’a ait olan Fitbit tarafından destekleniyor. Yakın zamanda, yeni Wear OS 3 akıllı saatlerin tek bir şarjla 7 gün çalışabileceğini de öğrendik.