ROG Rapture GT-AXE16000 incelemesi: Heck kadar hızlı, ama gerçekten ihtiyacı olan var mı?


En yeni RTX 4090 GPU’yu, maksimuma çıkarılmış bir Mac Studio’yu veya hatta bir Galaxy S22 Ultra’yı satın alıyor olsanız da, harcadığınız parada azalan getiriler göreceksiniz. Bu ürünler daha ucuz alternatiflerinden ölçülebilir derecede üstün olsa da, bu cihazların tüm gücünü ne zaman kullanabileceğinizi merak etmelisiniz. Çoğunlukla, sadece bir şüphe gölgesi olmadan, yavaşlama için herhangi bir alanı ortadan kaldırmak için bol miktarda alanımız olduğundan emin olmak istiyoruz. Yani, yetişmek için teknolojiyi beklemek için bir saniye harcamak istemiyoruz.

ASUS ROG Rapture GT-AXE16000, paranın satın alabileceği en hızlı oyun yönlendiricisi olmak için var olduğunu hissediyor ve çoğunlukla öyle. En hızlı olmanın yanlış bir tarafı yoktur, ancak bu halo ürünü çoğu insan için mantıklı değildir. Büyük bir aile bile bu yönlendiriciyi birkaç 4K akışı, indirme ve tarama ile doyurmak için mücadele edecektir. NAS’ınızda zaten terabaytlarca veriye sahip bir kişi olmanız gerekir ve 10Gb Ethernet bağlantı noktasını haklı çıkarmak için bazı anime MKV’lerden daha önemli bir şey olması gerekir. Bununla birlikte, ROG Rapture GT-AXE16000 şüphesiz, kullanmaktan zevk aldığım en hızlı ve en yetenekli yönlendiricilerden biri.

ROG Rapture GT-AXE16000 incelemesi: Fiyat ve Kullanılabilirlik

(Resim kredisi: Samuel Contreras)

ROG Rapture GT-AXE16000, satın almak için 700 dolarlık devasa bir fiyattır ve 2022 yazının başından beri mevcuttur. Buna rağmen, diğer dört bantlı Wi-Fi 6E çözümleriyle fiyat rekabetçidir ve çift 10GbE bağlantı noktalarına sahip olduğunu düşündüğünüzde, sağlam bir değerdir. Bu yönlendirici ABD’de Amazon, Newegg, B & H ve Micro Center gibi perakendecilerden edinilebilir.