ROG Phone 6 Serisi buna değer


Son birkaç yıldır Asus ROG Phone, piyasadaki en iyi oyun telefonu haline geldi; bunun nedeni yalnızca mevcut donanım değil, akıllı telefonun genel kullanıcı deneyimidir. 2022’de, daha iyi dahili bileşenler, yeniden yapılandırılmış soğutma sistemi ve yeni aksesuarlar sayesinde oyun özellikleri paketi iyileşmiş görünüyor. Bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmak için bu makalede bu nesildeki yenilikleri gözden geçireceğiz ve ardından ROG Phone 6 Serisinin neden buna değer olduğunu düşündüğümüze odaklanacağız.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Özellikler

ROG Phone 6 Siyah Beyaz

Kaynak: Pocketnow | Asus’tan Orijinal Görüntü

ROG Phone 6 Serisi, klasik ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro olmak üzere iki cihazdan oluşur. Pro modelinin yalnızca daha fazla RAM’e (18 GB LPDDR5) erişimi ve arkadaki özelleştirilebilir PMOLED ROG Vision ekranı ile iki cihaz arasındaki farklar oldukça marjinaldir — ROG Phone 6, 16 GB RAM sınırına ve basit bir RGB’ye sahiptir. ROG logosu.

Her iki telefonun ön tarafında 165 Hz yenileme hızına sahip 6,78 inç FHD+ AMOLED ekran bulacaksınız. Asus burada LTPO teknolojisini kullanmamayı tercih etti ancak 60Hz, 90Hz, 120Hz, 144Hz ve 165Hz arasında otomatik olarak geçiş yapan akıllı bir uyarlama sistemi içeriyor. Samsung tarafından üretilen bu panel ayrıca 720 Hz dokunmatik örnekleme hızına ve 23 ms dokunmatik gecikme süresine sahip olup, oyun oynamayı daha sorunsuz hale getirir.

ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro, aynı zamanda OEM’in %10 daha hızlı CPU performansı ve %30 daha iyi verimlilik sunacağını söylediği Snapdragon 8+ Gen 1 SoC’yi erken benimseyen az sayıdaki modelin bir parçasıdır — şu anda 8. Nesil’e göre bir gelişme mevcut. Daha önce de belirtildiği gibi, bu işlemciyle birlikte ROG Phone 6’da 16 GB’a kadar LPDDR5 RAM ve ROG Phone 6 Pro’da 18 GB’a kadar LPDDR5 RAM bulacaksınız.

ROG Phone 6 Pro Fırtına Beyazı Ürün Resmi

Kaynak: Pocketnow | Asus’tan Orijinal Görüntü

Her iki cihazda da 6000 mAh pil içeren bir cam sandviç yapısı bulunur ve telefonları 45 dakikadan daha kısa sürede %0’dan %100’e şarj etmeyi vaat eden 65W şarj desteği vardır. Telefonlar ayrıca 239 gram ağırlığında. Bu nedenle, hiçbir şekilde hafif olmasalar da, tüm gün boyunca devam etmenizi sağlayacak gücü toplarlar.

Ekran, işlemci ve pil gibi, iki cihazın kamera sistemleri aynıdır. Arkada üçlü kamera dizilimi ve önde tek bir nişancı bulunuyor. Kullanıcılar, arka kamera adasında 50MP Sony IMX 766, tanımlanmamış 13MP Ultrawide ve 5MP makro kamera bulacaklar, ön kamera ise çerçeveye gizlenmiş 12MP Sony IMX 663.

Spesifikasyonlardaki ekstralara gelince, Dirac tarafından ayarlanmış bir çift öne bakan hoparlör bulacaksınız. Ayrıca telefonda 3.5mm kulaklık bulunacak. Bluetooth tercih edenler için Snapdragon Sound’dan yararlanabilirsiniz. Ayrıca, oyun deneyimini iyileştirmek için çerçeveye yerleşik Hava Tetikleyicileri de vardır.

Kullanılabilirlik

Bu noktada, ROG Phone 6 Serisinin bulunup bulunmadığıyla ilgili pek çok ayrıntı net değil ancak vanilya modeli için birden fazla SKU sunulurken, Pro yalnızca bir SKU ile satışa sunulacak. Daha önce görülen Nihai Model, yazı yazıldığı sırada kaldırılmıştır.

Avrupa’nın 12GB + 256GB ROG Phone 6’yı 999€’ya göreceğini, ROG 6 Pro’nun ise 1299€’ya mal olacağını biliyoruz.

varyant

ROG Telefon 6

ROG Telefon 6 Pro

8 GB + 128 GB

Mevcut

yok

12GB + 256GB

Mevcut

yok

16 GB + 512 GB

Mevcut

yok

18 GB + 512 GB

Müsait değil

Mevcut

Yukarıdaki tablo, mevcut olacak şekilde ayarlanan SKU’ları göstermektedir. Fiyatlandırma ve bölgelerle ilgili daha fazla bilgi ortaya çıktıkça bu tabloyu güncelleyeceğiz.

Şimdi, ROG Phone 6, teknik özellikler listesinden anladığınız gibi, katil bir akıllı telefon, ancak cihazı öne çıkaran şeyin, masaya getirdiği ek aksesuarlar ve özellikler olduğunu düşünüyoruz.

Pil Bakım Teknolojisi

Birincisi, kullanıcılara telefonlarında bulunan pilleri daha iyi yönetme seçeneği sunan bir dizi yazılım özelliğidir. Bu, önceki nesilde de mevcuttu ve ROG Phone 6 Serisinde de mevcut olmaya devam etmesinden memnunuz.

Kullanıcıların maksimum şarj kapasitesini %80 veya %90 olarak ayarlamasına olanak tanıyan Özel Şarj Limiti, kullanım ömrünün uzamasına yardımcı olurken doğrudan geçişli şarj özelliği, oyun oynarken pilin dinlenmesini sağlar ve programlı şarj işlemi, şarj seanslarının boşa gitmesini önlemek için zaman ayırmaya yardımcı olur. gereksiz döngü tüketimi.

Son özelliğin rakip cihazlarda mevcut olduğunu biliyoruz, ancak diğerleriyle birleştirildiğinde önemli bir fark yaratacak bir kurulum haline geliyor.

GameCool 6 Soğutma Sistemi

ROG Phone 6 Serisi GameCool Sistem Grafiği

Kaynak: Asus

Sırada, iç tasarımın önemli ölçüde yeniden yapılandırılmasıyla ısı dağılımına odaklanan GameCool 6 Soğutma Sistemi var.

ROG Phone 6, parmaklarınızın dayandığı bölgelerin çift 3000 mAh hücrelerin düzenlendiği bölgeler olacak şekilde yapılmıştır, bu da ısı üreten ana bileşenlerin ortalanmış ve çoğu durumda dokunuşunuzdan uzakta olduğu anlamına gelir.

Dahili ısının hareketine gelince, iki grafit levha, bir bakır buhar odası ve SoC’den telefonun kenarlarına doğru kolayca aktarılmasını kolaylaştırmak için bir termal bileşik vardır.

Bu iç tasarıma, artık harici güce ihtiyaç duymayan bir ayara sahip olan yepyeni AeroActive Cooler 6’yı ekleyin ve saatlerce rahatça oyun oynamanıza yardımcı olabilecek bir telefonunuz var. Mobil oyun deneyimini pürüzsüz ve keyifli hale getirmede anahtar olan bir faktör.

Gelişmiş Ses Deneyimi

Ve son olarak GameFX sistemi, ses deneyimini daha sürükleyici hale getirmeyi vaat ediyor. Eşleşen bir ses kurulumu olmadan herhangi bir görsel deneyimin eksik kaldığını zaten biliyor olabilirsiniz. Asus, ROG Phone 6 Serisindeki güçlü bileşenlerle ses cephesinde teslim etmenin çok önemli olduğunu biliyor.

Önceki nesillerde olduğu gibi, ROG Phone 6 Serisinde de Hi-Res Audio sertifikalı çift ön hoparlör bulunur — hoparlörlerin 24 bit/96 kHz veya 24 bit/192 kHz ses çalmasına olanak tanır — ve Dirac tarafından ayarlanmıştır.

Telefonlar, ses ortamını kullanıcıların yönler arasındaki ayrımı ve çalınan sesler arasındaki farkları deneyimlemelerini sağlayacak şekilde dağıtmaya yardımcı olacak Dirac Virtuo’yu bile kullanıyor. iPhone bunu son birkaç yılda gözle görülür şekilde iyi yaptı ve diğer markaların onu alıp muhtemelen daha da geliştirmesini görmekten heyecan duyuyoruz.

ROG Phone 6 Serisi, özelliklerin heyecan verici bir karışımı olmaya devam ediyor ve bir mobil oyuncunun deneyimini iyileştirmeye yönelik iyileştirmeler içeren başka bir sürüm olduğu için mutluyuz. Bu son tanıtım hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıda bir yorum ile bize bildirin.