Ring, en iyi özelliklerini yüksek bir fiyata üçüncü taraf kameralara açıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Ring, uygulama ve hizmetlerinin yakında ONVIF uyumlu kameralarla çalışacağını duyurdu.
  • Bu uyumlu cihazlar, canlı görüntü, gerçek zamanlı bildirimler, olay geçmişi ve zaman çizelgesi verileri dahil olmak üzere Ring özelliklerine tam erişime sahip olacaktır.
  • Ring müşterilerinin, her şeyin düzgün çalışması için ONVIF uyumlu bir kameraya ek olarak bir Ring Alarm Pro Baz İstasyonu ve Ring Protect Pro aboneliğine ihtiyacı olacaktır.

Amazon’un sahibi olduğu akıllı ev çözümleri sağlayıcısı Ring, kısa süre önce üçüncü taraf güvenlik kameralarının uygulamasına ilk kez erişmesine izin verdiğini duyurdu. Bununla birlikte, şirketin hizmetlerini açması, güvenlik konusunda daha gevşek olmayı planladığı anlamına gelmez. Ring’in web sitesinde yapılan bir güncellemeye göre, yalnızca ONVIF uyumlu kameralar en iyi Ring ürünleriyle ve yalnızca müşterinin ayrıca belirli bir donanıma sahip olması ve Ring’in önde gelen hizmet katmanına abone olması durumunda çalışacaktır.

ONVIF’e aşina değilseniz, akıllı kameralar, kapı zilleri ve güvenlik sistemleri gibi bağlantılı cihazlar için güvenlik standartları belirleyen bir kuruluştur. 500’den fazla üyesi arasında Amcrest, Bosch, Foscam, Honeywell, Lorex, Microsoft, Samsung, Sharp ve diğerleri yer alır. Üyeleri toplu olarak dünya çapında 20.000’den fazla profil uyumlu ürün sunmaktadır.

ONVIF, IP tabanlı fiziksel güvenlik ürünlerinin etkin bir şekilde birlikte çalışabilirliği için standartlaştırılmış arabirimler sağlayan ve destekleyen bir açık endüstri forumudur. – ONVIF.org