Resmi: Pixel Watch nihayet geliyor


Sonunda gün neredeyse burada. Altı yılı aşkın süredir devam eden söylentiler ve sızıntılardan sonra, Google Pixel Watch gerçek oldu ve aslında kendiniz için bir tane satın alabileceksiniz.

Pixel 7 ve 7 Pro teaser’ına çok benzeyen Google, bu cihazlar bu yılın sonlarına kadar mevcut olmayacağından, Pixel Watch ile heyecan trenini yeni başlatıyor. Ancak Google, beklenen özelliklerden bazılarının yanı sıra donanıma da bir göz atmamızı sağladı.

Google Pixel Watch yaşam tarzı oluşturma

(İmaj kredisi: Google)

Tasarım açısından, Android Central ilk olarak Pixel Watch’ın prototipi gibi görünen canlı görüntüleri bildirdi. Görünüşe göre, Pixel Watch dairesel ve “kubbeli” bir görünüme sahip olduğundan, bunlar gerçek anlaşmanın resimleriydi. Çerçevenin sağ tarafında, yukarı yerleştirilmiş ince bir düğme ile birlikte gitmek için dönen bir tepemiz olacak.

Kasanın kendisi paslanmaz çelikten üretilecek ve 50 metreye kadar su geçirmezlik sağlayacak. Google, yerleşik olacak sağlık ve zindelik izleme sensörleri söz konusu olduğunda ayrıntıları paylaşmadı. Ancak, bir tür Fitbit entegrasyonuyla birlikte devam etmek için sürekli kalp atış hızı ve uyku takibi olacağını biliyoruz.

Google Pixel Watch toka GIF

(İmaj kredisi: Google)

Sağlanan resimlere bakıldığında, Google’ın en iyi Fitbit giyilebilir ürünlerinde bulunabilen aynı sağlık izleme sensörlerini kullanıyor olabileceği görülüyor. Saat yüzlerinden birinde yeni bir Fitbit komplikasyonu bile var, bu da Google’ın sonunda Fitbit ekosistemini Wear OS’ye entegre etmeye başladığını gösteriyor.

Pixel Watch ile, yerleşik NFC çipi sayesinde yeni ve geliştirilmiş Google Cüzdan ile hareket halindeyken ödeme yapabileceksiniz. Yerleşik Google Home uygulamasıyla akıllı ev cihazlarınızı kontrol etme özelliğinin yanı sıra, eller serbest Google Asistan da gemide olacak. Ayrıca, en sevdiğiniz Play Store uygulamalarını doğrudan bileğinizden indirip yükleyebileceksiniz.

Google Piksel İzle Google Pay

(İmaj kredisi: Google)

Bunu gerçekten bir Apple Watch ve Galaxy Watch 4 rakibine dönüştürmek için Google, yalnızca WiFi sürümüyle birlikte bir 4G LTE seçeneği sunacak. Bu da bizi geriye kalan en büyük soru işaretlerinden birine götürüyor, zira fiyatlandırmasını öğrenmek için bu yılın sonundaki nihai açıklamaya kadar beklememiz gerekecek. Google’ın nihayet giyilebilir alanda Apple ve Samsung’a karşı rekabet etmeye hazır olduğunu varsaymak güvenlidir, bu nedenle nihai fiyatın bunu yansıtmasını bekliyoruz.

Kalan diğer büyük soru işareti, Google’ın da bunu gizli tuttuğu için pil ömrüyle ilgili. Belki önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla şey öğreneceğiz, ancak Google muhtemelen bu yıl son açıklanana kadar bekleyecek.

Google Piksel İzleme Kullanıcı Arayüzü

(İmaj kredisi: Google)

Şimdilik, Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic ile rekabet edecek başka bir Wear OS 3 saatini umut edenlerin biraz daha beklemesi gerekecek. Hala Google’ın en yeni giyilebilir platformunu diğer akıllı saat üreticilerine getirmesini umuyoruz, ancak bu cephede herhangi bir güncelleme yapılmadı.