Rapor, 2022 MacBook Air ve Pro’nun lansman zaman dilimini ortaya koyuyor


Apple’ın bu yıl yeniden tasarlanmış MacBook Air’i ve yeni giriş seviyesi 13 inç MacBook Pro’yu piyasaya sürmesi bekleniyor. Önceki söylentiler, Apple’ın MacBook Air’i Haziran 2022’de (yıllık WWDC konferansında) piyasaya sürebileceğini öne sürmüştü. Ancak, güvenilir Apple sızıntısından yeni bir rapor Mark Gürman lansmanın 2022’nin ikinci yarısına ertelendiğini açıkladı.


Gürman, son sayısında Güç Açık haber bülteni, Apple’ın başlangıçta tamamen yeni bir tasarım, M2 çip, MagSafe desteği ve daha fazlasıyla MacBook Air’i 2021’in sonunda veya 2022’nin başlarında piyasaya sürmeyi planladığını ortaya koyuyor. Ancak, bazı endişeler nedeniyle lansman, gecikmiş. Ve şimdi lansman 2022’nin ikinci yarısına kaydırıldı.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Rapor, Ming-Chi Kuo’nun Apple’ın yakında çıkacak olan MacBook Air’in seri üretimine 2022’nin 2. Çeyreğinde veya 2022’nin 3. Çeyreğinde başlayacağını bildirmesinin ardından geldi. İki sızıntının eklenmesi, Apple’ın yeni MacBook Air’i Eylül ayı civarında tanıttığını görebileceğimizi gösteriyor. Söylentiler, Apple’ın yeni nesil MacBook Air’inin M2 yonga seti, yeni bir kutu tasarımı, mini LED ekranı olmaması, beyaz çerçeveler ve çentik ile geleceğini ileri sürdü. 2022 MacBook Air hakkında daha fazla bilgi, dizüstü bilgisayar seri üretime geçtiğinde mevcut olabilir.

MacBook Air’in H2 2022’ye ertelendiğini açıklamanın yanı sıra Gürman, Apple’ın bu yıl yeni bir üst düzey MacBook Pro piyasaya sürmeyeceğini de söylüyor. Gürman, “M2‌ Pro” ve “‌M2‌ Max” özellikli güçlü MacBook Pro modellerinin “Gelecek yıl gelme olasılığı daha yüksek.” Gurman, bunun yerine Apple’ın 13 inç ekrana ve “M2” çipe sahip yeni bir giriş seviyesi MacBook Pro’yu bu yıl piyasaya sürebileceğini öne sürüyor.

Gibi MacSöylentiler notlar, görünüşe göre Apple ‘M1 Mac’ler’ döngüsünü yaklaşan M2 yonga seti ile tekrarlamak istiyor. Apple’ın 2020’de yeni bir MacBook Air, MacBook Pro ve M1 yonga setine sahip bir Mac mini piyasaya sürmesine benzer şekilde, Apple’ın 2022 sonbaharında M2 yonga setine sahip bu ürünlerin yeni modellerini üst düzey MacBook Pro, iMac Pro, ve gelecek yıl daha fazlası geliyor.

Ancak, bu sadece bir spekülasyon ve şu an için hiçbir şey resmi olarak onaylanmadı, bu yüzden bunu bir tutam tuzla karşılayın. Apple’ın yeniden tasarlanan MacBook Air’in lansmanını 2022’nin ikinci yarısına ertelemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Lansmandaki bu gecikme satın alma kararınızı etkiler mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

MacBook Pro 14 önden görünüm

Apple MacBook Pro 14 inç (2021)

Apple’ın en yeni MacBook Pro’sunda bir M2 Pro yonga seti, 120 Hz ProMotion Liquid Retina XDR ekran, MagSafe şarj desteği, 17 saate kadar pil ömrü, 1080p FaceTime HD kamera ve çok daha fazlası bulunur. Aşağıda verilen bağlantıları kullanarak cihazdaki tüm fırsatlara göz atın.

Kaynak: Güç Açık | Aracılığıyla: MacSöylentiler