Quest Pro’nuzda Wi-Fi sorunları mı var? Yalnız değilsin ama bir düzeltme geliyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Meta Quest Pro, lansmanından bu yana bazı ağlarda, Quest 2 ile karşılaştırıldığında düşük bağlantı hızı ve güvenilmez bağlantılar dahil olmak üzere Wi-Fi sorunları yaşıyor.
  • Sanal Masaüstü geliştiricisi Guy Godin, sorunu DFS kanallarıyla ilgili bir sorun olarak tanımladı. Yönlendiricinizde DFS’yi devre dışı bırakmak geçici bir düzeltme olarak kullanılabilir.
  • Meta, bir düzeltme üzerinde çalıştığını ve yakında bir güncelleme yayınlayacağını söylüyor.

Meta Quest Pro kulaklığını birkaç hafta önce çıktığında alan ve Wi-Fi ağlarında sorun yaşayanlardan biriyseniz, sorun sadece siz değilsiniz ve kulaklığınız da bozuk değil. Görünüşe göre, Quest Pro’nun Wi-Fi çipi, DFS’ye sahip – yani Dinamik Frekans Seçimi – etkinleştirilmiş yönlendiricilerle iyi çalışmıyor.

DFS’nin görevi, 5 GHz Wi-Fi ağınızın, evinizin veya ofisinizin yakınında çalışan herhangi bir radar da dahil olmak üzere aynı spektrumu kullanan diğer cihazlarla birlikte çalışmasına izin vermektir – özellikle bir havaalanına yakın yaşıyorsanız bu bir sorundur. İronik olarak, önemli ölçüde daha ucuz Oculus Quest 2 (yeni sekmede açılır) bu sorunu hiç yaşamamış gibi görünüyor.

Daha fazla gör