Quest Pro, oyun oynamak için satın almaya değer mi?


Meta Quest Pro, VR oyuncuları için satın almaya değer mi?

Meta Quest Pro, Quest 2’nin hızını, hafızasını ve görselliğini artırır ve özellikle gözlük kullananlar için kutudan çıkar çıkmaz takması daha rahattır. Ayrıca, denemek için benzersiz karma gerçeklik oyunlarına ve foveated render için göz izlemenin avantajına sahiptir. Ancak pil sınırlamaları, Pro VR özel özelliklerinin olmaması ve yüksek fiyatı, özellikle ufukta Quest 3 varken tavsiye edilmesini zorlaştırıyor.

Oyun oynamak için Quest Pro’yu satın alma nedenleri

Android Central’a neden güvenebilirsiniz?
Uzman incelemecilerimiz, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcıyor. Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Meta Quest Pro’nun neden çoğu VR oyun hayranı için akıllıca bir satın alma olmadığına dalmadan önce, Meta’nın bazı önemli yükseltmelerle cihazı oldukça çekici hale getirmeyi başardığını kabul etmeliyiz.

İlk olarak, Quest Pro ile Quest 2’yi karşılaştıran Quest Pro, çift RAM (12GB – 6GB) ile eşleştirilmiş yeni bir Snapdragon XR2+ Gen 1 yongasına sahip. Plus, bilgi işlem kapasitesinde büyük ölçüde aynıdır, ancak Meta’ya göre, “önemli ölçüde daha iyi performans” için “hava akışı ve ısı dağılımı verimliliğini artıran” yenilenmiş bir tasarıma sahiptir. İddia edilen %50’lik performans artışının bir kısmı, tüm oyunların veya uygulamaların desteklemeyeceği foveated işlemeden geliyor.