Quest App Lab, bir yılda neredeyse 850 uygulamayla resmi mağazayı ikiye katladı


Ne bilmek istiyorsun

  • Quest App Lab, küçük geliştiricilerin VR uygulamalarını ve oyunlarını ana Quest Store’da listelenmeden Quest kulaklıkları için yayınlamalarına olanak tanır.
  • Program şu anda 837 uygulama içeriyor; bu, geçen yılki lansmanından bu yana ana mağazadaki uygulamaların iki katından fazla.
  • En çok oy alan App Lab oyunu platform Daedalus, en popüler oyun ise Gorilla Tag.

Quest App Lab mağazası, programın geçen yıl başlatılmasından bu yana onaylanan 837 uygulamada ana Quest Store’daki uygulamaların iki katından fazlasını içeriyor. Quest Store şu anda karşılaştırmalı olarak 341 uygulama sunuyor, ancak iki buçuk yılı aşkın süredir yayında.

Meta, bağımsız veya küçük geliştiricilerin uygulamalarını resmi onay olmadan Quest 2 ve diğer Quest VR başlıklarında yayınlamalarına olanak tanımak için v25 güncellemesinin yanı sıra Şubat 2021’de Quest App Lab programını oluşturdu. Uygulamalar ve oyunlar bir mağaza sayfası alır, ancak yalnızca doğrudan bir bağlantı aracılığıyla erişilebilir ve arama yoluyla görünmez. Bu, geliştiricilere yandan yüklenen uygulamalardan daha geniş bir hedef kitle sağladı ve ana mağazadan daha az katı yönergelerle yayın yaptı.