Quest 2 güncellemesi, iOS’ta herkes için çoklu görev ve paylaşım getiriyor


Ne bilmek istiyorsun

  • v39 güncellemesi, önümüzdeki haftalarda Quest ve Quest 2 kullanıcıları için kullanıma sunuluyor.
  • Daha önce Deneysel ayarlarda bulunan çoklu görev özelliklerini ve Ana ekran için yeni bir manzara ekler.
  • Kullanıcılar ayrıca, önceki bir güncellemede Android cihazlara gelen bir özellik olan VR kulaklık ile iOS cihazlar arasında bağlantı paylaşabilir.

Meta bugün, Quest ve Quest 2 sanal gerçeklik başlıkları için v39 güncellemesinde nelerin geleceğini açıkladı. Kısa güncelleme, “önümüzdeki haftalarda kademeli olarak” tüm kullanıcılara sunulacak.

Şirket, yaptığı bir blog gönderisinde, güncellemeyle birlikte çoklu görevin tüm Quest ve Quest 2 kullanıcıları için kullanılabileceğini duyurdu. Buna, önceki yıl tanıtılan ve kullanıcıların etkinleştirmek için “Deneysel” ayarlar menüsünden kaydolmasını gerektiren tüm çoklu görev özellikleri dahildir.

Çoklu görev ayrıca, Meta Quest Browser gibi çok pencereli uygulamalar için “Evrensel Menüde ilgili simgeye tıkladığınızda hangi pencereyi geri yüklemek istediğinizi seçebilme” gibi birkaç yaşam kalitesi özelliği aldı. son açılan pencereye kadar birden fazla uygulama arasında geçiş yapın.

Meta Stüdyo Dağı

(İmaj kredisi: Meta)

Güncelleme ayrıca Home with the Mountain Study ortamı için yeni bir “verimlilik odaklı” ortam ekler. Artık kullanıcılar, yeni “Sanal Çalışma Alanı” ayarları sekmesinde diğerlerinin yanı sıra orijinal Studio ve orman ortamı arasında seçim yapabilir.