Qualcomm’un yeni S5 ve S3 ses platformları daha düşük gecikme süresi ve kayıpsız ses sunuyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Qualcomm bugün Snapdragon Sound teknolojisini destekleyen iki yeni ses platformunu duyurdu.
  • S5 ve S3 ses platformları, 16-bit kayıpsız CD kalitesinde ses, kulaklıklar aracılığıyla stereo kayıt ve çok noktalı bluetooth kablosuz bağlantı içerir.
  • Ayrıca, paylaşım ve yayın için 68 ms düşük gecikmeli ses ve düşük enerjili ses ile oyun moduna sahiptir.
  • Ticari ürünlerle müşteri örneklemesi 2022’nin ikinci yarısında başlayacak.

Qualcomm, akıllı telefon ve ses OEM’lerinin en son yeniliklerini entegre etmesine izin veren Snapdragon Sound uçtan uca platformunu geçen yılın başlarında piyasaya sürerek tüketiciler için kablosuz ses deneyimini yeniden tanımlamayı amaçladı. Bugün, yarı iletken devi Snapdragon Sound çözümünü iki yeni ses platformuyla genişletti.

S5 ve S3 ses platformları, en iyi kablosuz kulaklıkları, kulaklıkları ve mobil cihazları kullanarak müzik dinlerken ses kalitesini önemli ölçüde iyileştirmek için geleneksel Bluetooth ile yeni düşük enerjili (LE) ses teknolojisi standardını birleştirir. Bluetooth LE ses özellikleri, sınırsız sayıda cihaza yayın yapılmasını ve ses akışının güvenli bir ortamda paylaşılmasını da sağlar.

Aslanağzı Ses S

Kaynak: Qualcomm (İmaj kredisi: Kaynak: Qualcomm)

Qualcomm’da ses, müzik ve giyilebilir cihazlardan sorumlu başkan yardımcısı ve genel müdür James Chapman’a göre, bu ses SoC’leri aynı zamanda Qualcomm’un Snapdragon 8 mobil platformlarından, FastConnect 6900’den ve yeni 7800 alt sisteminden yararlanarak “nihai kablosuz ses deneyimini sunuyor”.