PS5 2022’de erişilebilirlik için en iyi oyunlar


Oyunların her zamankinden daha büyük ve daha çeşitli bir izleyici kitlesini çekmesiyle, oyunların herkes tarafından erişilebilir olması, önemi artan bir konudur. Yaklaşan devam filmi God of War Ragnarok’taki erişilebilirlik seçenekleriyle ilgili son duyuru, son yıllardaki benzer duyuruları takip ediyor ve stüdyoların erişilebilirliğe bakış açısında açık bir değişikliği temsil ediyor. Engelli bir oyuncu için oyun oynamayı daha rahat hale getirmek veya oyun oynamaya tamamen yeni başlayan biri için giriş engelini azaltmak olsun, bu oyunlar PS5’te oynanabilir ve daha geniş bir grubun keyif almasını sağlayan özellikler içerir.

PS5’te oynanabilecek en erişilebilir oyunlar

Android Central’a neden güvenebilirsiniz?
Uzman incelemecilerimiz, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcıyor. Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sonuncu Bölüm II

Erişilebilirlik seçenekleri hakkında daha geniş bir tartışma başlatmak için son yıllarda tartışmasız en yüksek profilli AAA oyunu olan The Last of Us Part II, geliştirme sırasında ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak için birkaçına danışarak engelli oyunculara yardımcı olmayı amaçlayan 60’tan fazla seçeneğe sahiptir. tanışmak. Ekrandaki komutlar ve kapsamlı bir sesli işaret sistemi, görme engellilerin oyun deneyiminde minimum değişiklikle oynamasına olanak tanıyan büyük özelliklerdir. Yüksek kontrast modu da buna yardımcı olur ve DualSense’in çift dokunuşla ekranı büyütmek için de kullanılabilen dokunmatik yüzeyinin bir hareketiyle etkinleştirilebilir.