POCO F4 GT uzun vadeli inceleme: Bu oyun telefonu hala müthiş bir değer


POCO, bütçe ve orta sınıf kategorilerinde pek çok iyi şey yapıyor ve marka bu yıl Asya dışında artan bir ivme görüyor. Bu, güçlü bir cihaz portföyünün yanı sıra, POCO’nun kilit bölgelerde Samsung, Vivo ve Realme gibilerinin altını çizdiğini gören, önceliği olan bir 5G stratejisine bağlıdır. Bu, Xiaomi’nin on yıl önce Hindistan’da başladığında kullandığı oyun kitabının aynısı ve POCO şimdi bu stratejiyi İspanya, Fransa, Birleşik Krallık ve diğer batı pazarlarında büyük bir etki yaratmak için kullanıyor.

POCO bu yıl yaklaşık bir düzine telefon piyasaya sürdü ve en çok gözüme çarpan F4 GT oldu. Telefon, geçen yılki POCO F3 GT’yi takip ediyor ve oyun odaklı, daha genç bir kitleyi hedefliyor. Diğer oyun odaklı telefonların aksine, burada RGB aydınlatma veya agresif bir tarz bulamazsınız; Bu alandaki yegâne donanımlar, sağda yer alan ve oyun içi eylemlere göre özelleştirilebilen oyun tetikleyicilerini içerir.

POCO F4 GT piyasaya sürüldüğünde bir süre kullandım, ancak o sırada tam bir inceleme yapamadım. Bu nedenle, bir süredir mevcut olduğu için cihazı tekrar ziyaret etmek ve neleri iyi yaptığını ve POCO’nun nerede biraz daha fazla yapması gerektiğini görmek için zaman ayırmak istedim. Başlamak için, donanımın bir özeti: F4 GT, Snapdragon 8 Gen 1 tarafından desteklenmektedir, 120Hz AMOLED ekrana, arkada 64MP kameraya ve 120W kablolu şarjlı 4700mAh bataryaya sahiptir. Telefon şimdi 549 £ (669 $) karşılığında satılıyor, bu da onu Galaxy S22 ve Xiaomi 12 serisine karşı iyi bir değer yapıyor.

POCO F4 GT uzun vadeli inceleme

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

POCO’nun cihazları, POCO M3’teki devasa kamera adası gibi, her zaman cesur tasarımlarıyla göze çarpıyordu ve markanın kullanıcı tabanı düşünüldüğünde, bu iyi bir stratejiydi. Bununla birlikte, bu yılki cihazlar cansızdı ve POCO tutarlı bir estetik düşünmeden en temel tasarımları bir araya getirmiş gibi hissettiriyor.