PlayStation Plus dönüştürme kılavuzu: Essential, Extra ve Premium


PlayStation Plus, oyuncuların bu uzun süredir devam eden abonelik hizmetini nasıl kullanacağını değiştiren bazı yenilemelerle değişiyor. İleriye dönük olarak, PlayStation Plus ve PlayStation Now tek bir hizmette birleştiriliyor, bu da PlayStation Plus dönüşüm oranlarını anlamanız gerektiği anlamına geliyor.

Herhangi bir PlayStation Plus veya PlayStation Now abonelik kartınız varsa, yine de çalışırlar ancak bu büyük değişimden önceki gibi tam olarak aynı şekilde çalışmazlar. Kafanız karıştıysa endişelenmeyin — tüm bilgileri sizin için parçalayacağız.

PlayStation Plus: Neler değişiyor?

PlayStation Plus resmi

(İmaj kredisi: PlayStation)

Sony’nin PlayStation Plus’ın yenilenen sürümü, üç farklı katmanda PlayStation Now hizmetinin farklı bölümlerini bir araya getirerek abonelik yapısını yeniden düzenliyor.

  • Gerekli: Standart Playstation Plus. Ücretli çevrimiçi çok oyunculu oyunlara, bulutta kayıtlı depolamaya, ücretsiz aylık oyunlara ve özel indirimlere erişim sağlar.
  • Ekstra: PS4 ve PS5 oyunlarından oluşan bir kitaplık içerir.
  • Ödül: Klasik PS1, PS2 ve PSP oyunları, Bulut oyun akışı, yalnızca Bulut özellikli PS3 oyunları kitaplığı ve süreli oyun denemeleri içerir.
  • lüks: Yalnızca akış olmayan bölgelerde kullanılabilir; bu, esasen Premium’un Bulut oyun seçenekleri olmayan basitleştirilmiş bir sürümüdür.