PlayStation özeti: PS5 VR manşetleri CES 2022, Uncharted PS5’e geliyor


Ocak ayının sonu ve PlayStation için yeni bir yılın başlangıcı, bu da şirketin 2022 için hazırladıklarına son rötuşları yaparken tüm hızıyla devam ettiği anlamına geliyor. İlk büyük oyunu Horizon Forbidden West kazanmasına rağmen 18 Şubat’a kadar çıkmaması, Ocak ayının duyurulardan yoksun olduğu anlamına gelmez. Sony, PS5 için bazı etkileyici donanım ve yazılım planları hazırlıyor ve buna PS VR2 kulaklığının tüm özelliklerini CES 2022’de duyurarak başladı.

PlayStation haberlerinde başka bir yerde, God of War nihayet PC için yayınlandı ve potansiyel yeni bir Twisted Metal oyunu hakkında söylentiler dönmeye başladı. Ocak ayında olan her şeye bir göz atalım.

Sony, gerçekte göstermeden PS VR2’yi ortaya koyuyor

PS5 PSVR

Kaynak: Nick Sutrich / Android Merkezi (İmaj kredisi: Kaynak: Nick Sutrich / Android Central)

PlayStation, PS VR2 ile en iyi ikinciliğe razı değil. Son zamanlarda sanal gerçeklik üzerine yaptığım araştırmadan sadece arkaik olarak tanımlayabileceğim, PSVR’den büyük bir yükseltme olacağı, özelliklerinden açıkça anlaşılıyor. Sony’nin 2016’da pazarın geri kalanından çok daha düşük bir VR kulaklığı çıkarması ve bir şekilde çalışmasını sağlaması gerçekten şok edici. PlayStation Move kontrol cihazları orijinal olarak PSVR için tasarlanmamıştı ve yine de çalışmayı başardı.