PlayStation Network ve Discord hesaplarınızı nasıl bağlayabilirsiniz?


Sony, 2021’de mesajlaşma uygulamasına azınlık yatırımı yapan şirketle Discord ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Artık PlayStation Network kullanıcıları, hesaplarını Discord’a bağlayabilecek ve şu anda hangi PlayStation 4 veya PlayStation 5 oyunlarını oynadıklarını arkadaşlarına gösterebilecekler. İşte PlayStation Network ve Discord hesaplarınızı birbirine nasıl bağlayacağınız.

  1. Discord’u masaüstü uygulamasından, web tarayıcısından veya mobil cihazdan açın.
  2. için kenar çubuğunda profil adınızın yanındaki dişli simgesini tıklayın. Kullanıcı ayarları masaüstünde veya tarayıcıda. Cep telefonunda, kenar çubuğunu açmak için sol üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunun, ardından simge çubuğundaki profil resminize dokunun. Kullanıcı ayarları Menü.
  3. Seçme Bağlantılar.
  4. Farklı hesap simgeleri satırından PlayStation Network simgesini seçin. Mobil cihazda, simgesine dokunun. Eklemek ardından listeden PlayStation Network’ü seçin.

Kaynak: Anlaşmazlık (İmaj kredisi: Kaynak: Discord)
  1. PlayStation Network hesabınızda oturum açmak için bir tarayıcı penceresi açılacaktır. Oturum açın ve pencere kapanacaktır.
  2. PSN ve Discord hesapları artık birbirine bağlı ve PSN hesabı için iki değiştirilebilir seçeneğiniz var. Bağlantılar sayfa: Profilde Görüntüle Ve Durumunuz olarak PlayStation Network’ü görüntüleyin.

Kaynak: Anlaşmazlık (İmaj kredisi: Kaynak: Discord)

Bir not

Hesapları bağlamak, Discord sunucularınızda şu anda hangi PS5 veya PS4 oyununu oynadığınızı gösterecektir, ancak başlangıçta görünmüyorsa, PlayStation Network hesabınızda birkaç ayarın daha değiştirilmesi gerekebilir. PSN hesabınızın gizlilik ayarları şu şekilde ayarlanmalıdır: Herhangi biri her ikisinin altında PSN Çevrimiçi Durumu Ve Şimdi oynuyor görünürlük seçenekleri