Pixel Watch, Galaxy Watch 4’ten birkaç ipucu alabilir


Ne bilmek istiyorsun

  • 9to5Google, en son Google Play Hizmetleri Beta sürümünde Smart Unlock’a ilişkin bir referans keşfetti.
  • Samsung’un Galaxy Watch 4’teki Smart Lock aracına benzer şekilde Pixel Watch’ınızla telefonunuzun kilidini açmanıza olanak tanır.
  • Wear OS uygulaması yerine “Google Pixel Watch uygulaması” aracılığıyla çalışır.

Google, CES 2022’de Smart Lock to Wear OS 3 saatlerini getirme sözü verdi, böylece Android akıllı saatinizi takarken yakınınızda olduğunuzda Android telefonunuzun kilidini açık tutabilirsiniz. Şimdi, yakında gelebileceğine dair ilk ipucunu gördük – sadece Wear OS uygulaması aracılığıyla değil.

Google Play Hizmetleri Beta sürüm 22.22, 9to5Google’ın kodunu inceleme (yeni sekmede açılır) bir Akıllı Kilit Açma Ayarları sayfasına bir referans buldu. Etkinleştirildiğinde, “Saatinizin kilidi açıldığında, bileğinizde ve telefonunuza yakın olduğunda, bu telefonun kilidini açacaktır.” Ardından saatinizi ekleyebilirsiniz.

Merakla, sayfa açıklamasında ayrıca saatinizi senkronize etmek için “Pixel Watch uygulamasıyla telefonunuza bağlamanız” gerektiğinden de bahsediliyor.

(İmaj kredisi: 9to5Google)

Google özelliklerinin APK biçiminde ilk kez ortaya çıkması genellikle aylar aldığından, bu özelliğin Pixel Watch bu sonbaharda piyasaya sürüldüğünde kullanıma sunulacağı da garanti edilmiyor.