Pixel Buds Pro, Google’ın kulaklık pazarındaki konumunu güçlendirmesine yardımcı olacak mı?


Google Pixel Buds Pro kablosuz kulaklıklar artık resmi olarak mevcut ve bugün Google Pixel 6A ile birlikte ön sipariş verebilirsiniz. Her iki cihaz da geçen hafta ön siparişe açıldı ve şimdi dünyanın her yerindeki müşterilere gönderiliyor. Bugünün gönderisinde, Google’ın artık Gürültü Önleme ve daha fazla özellik içeren en yeni Pixel Buds Pro kablosuz kulaklıklarla daha fazla ciddiye alınma şansı olup olmadığını göreceğiz.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Hızlı bir özet olarak, Google Pixel Buds Pro’daki yeniliklerin bir özetini burada bulabilirsiniz. Kulaklıklar, Apple AirPods Pro’dan yaklaşık 50 $ daha ucuz olan 199,99 $ ‘a mal oluyor. Mercan (Kırmızı), Sis (Açık Mavi), Kömür (Siyah) ve Limon Otu (Açık Sarı) dahil olmak üzere dört tonda geldiği için daha renklidir.

Taşıma çantası tüm yapılandırmalarda beyazdır ve orijinal Pixel Buds ve A Serisinden biraz daha büyük ve daha iyidir. Kulaklıklar ayrıca Bluetooth 5.0’ı destekler ve daha sürükleyici bir ses için 11 mm dinamik hoparlör sürücüleriyle donatılmıştır. Her kulaklıkta ayrıca üç mikrofon bulunur.


Pixel Buds Pro, AirPods ile baş edebilecek mi?

Google Piksel Tomurcukları Pro

Kaynak: Google, Pocketnow

Henüz Pixel Buds Pro’yu bir tur atma şansımız olmadığı için bu zor bir soru. Yeni kulaklıkların kalitesi hakkında konuşamasak da önceki Google Pixel Buds’ın görünümü, genel özellikleri ve kalitesi hakkında konuşabiliriz. Önceki nesle (A serisi olmayan) dayalı olarak, kulaklıklar piyasadaki en kompakt cihazlardan bazılarıydı ve mevcut AirPod’larla aynı işlevlerin çoğuna sahipti.

Pixel Buds, piyasadaki diğer Galaxy Buds ve diğer rakip kulaklıklardan daha küçüktü ve bu da Google’ın çok daha geniş bir kitleye hitap etmesine yardımcı oldu. Pixel Buds A-Serisi’nin daha düşük fiyat etiketi, şirketin kendisini bir kablosuz kulaklık markası olarak kurmasına yardımcı oldu ve bu rakamların sayısına sahip olmasak da, bu cihazların çoğunu sattı.

Önceden, Android için mükemmel AirPods kablosuz kulaklıkları satın almak istiyorsanız, gitme seçenekleriniz Samsung Galaxy Buds veya Google Pixel Buds cihazlarıydı. ABD, HONOR veya HUAWEI gibi diğer markaları satmaz ve oradaki kullanıcıların yüksek ücretler ve diğer ithalat vergileri nedeniyle çok daha az seçeneği vardır. Tabii ki, Xiaomi, Sony, Sennheiser ve diğer birçok marka, diğer mükemmel kulaklıkları satıyor, ancak bunlar genellikle daha büyük ve kompakt değil.

Google neyi doğru ve yanlış yapıyor?

Google Pixel Buds Pro, şarj kutusunun yanında

Kaynak: Google

Daha önce de belirtildiği gibi, Google, özellikle rekabetçi fiyat etiketi ve harika paket fırsatları nedeniyle çok sayıda Pixel Buds A-Serisi kulaklık gönderip satmayı başardı. Kullanıcılar Google Pixel 6 veya Pixel 6 Pro cihazlarını satın aldıklarında birçok operatör ve çevrimiçi teklifler kablosuz kulaklıkları devreye soktu ve bu da onu daha da iyi ve cazip bir anlaşma haline getirdi. Bu strateji Avrupa’da işe yaradı ve düşük fiyat kesinlikle Google’ın başlangıçta beklediğinden daha fazla birim satmasına yardımcı oldu.

Önceki Google Pixel Buds’a geri dönersek, o sırada AirPods 2 ile benzer bir fiyat etiketiyle satıldı. Rekabetçiydi, ancak fiyatı düştükçe hızla modası geçti ve AirPods Pro duyuruldu. AirPods Pro, her ikisi de orijinal Pixel Buds’ta bulunmayan Uzamsal ses ve sınıfında lider gürültü engelleme özelliklerine sahiptir. Ayrıca Google, Pixel Buds’ı yıllık olarak güncellemedi ve yazılım devinin cihazı tanıtmasının üzerinden iki yıldan fazla zaman geçti. Kulaklıklar da tipik Pixel ürünleriydi ve çoğu daha sonra yazılım güncellemelerinde düzeltilen yazılım ve donanım sorunları nedeniyle çok sayıda eleştiriyle karşı karşıya kaldılar. Yine de, düzensiz yayın programı devam ediyor ve Pixel Buds Pro’nun bu sefer daha iyi olacağını umabiliriz.

Google kendi ekosistemini oluşturuyor ve iyi bir iş çıkarıyor. Yeni Pixel Buds Pro kulaklıklar, istek listemizde bulunan tüm eksik özellikleri ve işlevleri içeriyor ve bunları test etmek ve sonuçları kendimiz görmek için sabırsızlanıyoruz. Şimdiye kadar tüm Pixel cihazlarında gördüklerimizi beğendik ve Google’ın önceki oldukça etkileyici olmayan ve hayal kırıklığı yaratan ürün lansmanlarından ders çıkardığını umuyoruz. Pixel 6A ve Pixel Buds Pro’nun piyasaya sürülmesi, herhangi bir büyük sorun olmadan plana göre giderse, Google’ın ses ürünleri ve akıllı telefonlar için pazar payını güçlendirmesine yardımcı olabilir.

Google Piksel Tomurcukları Pro

Google Piksel Tomurcukları Pro

Google Pixel Buds Pro, yazılım devinin amiral gemisi kablosuz kulaklıklarıdır. Volume EQ, Aktif Gürültü Önleme, Şeffaflık modu, kablosuz şarj ve ihtiyacınız olan tüm Google Asistan özelliklerini içerir.