Pixel 6a suya dayanıklı mı?


Pixel 6a suya dayanıklı mı?

En iyi cevap: Evet, ancak bazı sınırlamalar var. Pixel 6a, IP67 koruma derecesine sahiptir; bu, suya dayanıklı olduğu ve sıçramalara ve hatta tatlı su kaynaklarına daldırmaya dayanabileceği, ancak yalnızca belirli bir derinliğe kadar ve kısa bir süre için dayanabileceği anlamına gelir.

IP67 derecesi nedir?

Android Central’a neden güvenebilirsiniz?
Uzman incelemecilerimiz, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcıyor. Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Google Pixel 6a'nın arkasındaki su

(İmaj kredisi: Nicholas Sutrich / Android Central)

Giriş Koruması (IP) derecelendirmeleri, akıllı telefon, taşınabilir hoparlör veya akıllı saat gibi bir elektronik cihazın su ve tozdan korunup korunmadığını bildiren elektriksel muhafaza derecesini doğrulamak için tasarlanmıştır. Her bir IP derecelendirmesi, hafif yağmurdan güçlü su spreylerine ve tam daldırmaya kadar bir cihazın ne için test edildiğinin yanı sıra ne kadar derin ve ne kadar süreyle test edildiğini belirtir.

Pixel 6a’nın su geçirmezliği, IP67 derecesinden gelir; bu, su geçirmezlik derecesine sahip olduğu anlamına gelir. dayanıklı ama su değilkanıt. Bu önemli bir ayrım. Bu, cihazın toz ve havadaki partiküllerin yanı sıra su ve diğer sıvılara karşı korunduğu anlamına gelir. Yağmura, örneğin duşa, hatta kara (veya tuvalete) düşmeye dayanabilir. Ayrıca bir metreye kadar suda 30 dakikaya kadar güvenle daldırılabilir.