Pixel 6a, 6 ve 6 Pro ile aynı parmak izi sensörüne sahip mi?


Pixel 6a, 6 ve 6 Pro ile aynı parmak izi sensörüne sahip mi?

En iyi cevap: Hayır, Google Pixel 6a, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’dan farklı bir ekran içi parmak izi sensörüyle gelir.

Pixel 6a’nın parmak izi tarayıcısı daha mı iyi?

Android Central’a neden güvenebilirsiniz?
Uzman incelemecilerimiz, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcıyor. Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Google Pixel 6a’nın parmak izi sensörü, Pixel 6’ya benzeyen bir ekran içi sürüm olabilir, ancak Google bu dahili bileşenleri biraz daha iyi çalışan bir şeyle değiştirdi. Pixel 6a incelememizde belirttiğimiz gibi (yeni sekmede açılır)Ancak yine de Samsung veya OnePlus gibi şirketlerin ekran içi parmak izi sensörleri kadar iyi değil.

Google Pixel 6 ne zaman (yeni sekmede açılır) ve Pixel 6 Pro (yeni sekmede açılır) piyasaya sürüldüğünde, parmak izi sensörünün isabetsiz olduğunu gördük. Bazı insanlar için gayet iyi çalışırken, diğerleri telefonun kilidini güvenli bir şekilde açmanın sinir bozucu ve yavaş bir yolu olduğunu gördü. Pixel 6’nın piyasaya sürülmesinden bu yana geçen aylar boyunca Google, parmak izi sensörünün hızını ve performansını iyileştiren birkaç güncelleme yayınladı, ancak yine de diğer telefonlardaki ekran içi parmak izi sensörleri kadar hızlı veya doğru değil.