Pixel 6 serisi Mart güncellemesini alıyor, C-Band desteğiyle 5G desteği alıyor


Güncelleme 21.03.22 16:00 ET: Google, iki haftalık bir bekleyişin ardından Mart güncellemesini Pixel 6 serisine sunuyor.

Ne bilmek istiyorsun

  • Google, Pixel serisi akıllı telefonları için Mart özellik düşüşünü yayınladı.
  • Güncelleme Snapchat’e Night Sight, aramalar için Canlı Altyazı, Gboard’da özel çıkartmalar ve daha fazlasını getiriyor.
  • Güncelleme ilk olarak Pixel 5’e kadar olan cihazlara geldi. 21 Mart’ta Pixel 6 serisi için OTA güncellemesi kullanıma sunuldu.
  • Güncelleme ayrıca Verizon’daki Pixel 6 cihazları için C-Bant desteğini de içeriyor.

Mart ayı, yani başka bir Pixel özelliği bırakma zamanı geldi. En son güncelleme, Snapchat için yeni görüntüleme yetenekleri de dahil olmak üzere birçok yeni özelliği beraberinde getirerek Pazartesi günü Pixel cihazlarına yayılmaya başlıyor. Güncelleme aynı zamanda kullanıcıların Canlı Altyazı ve Canlı Çeviri güncellemeleriyle iletişim kurmasını da kolaylaştırıyor.

Night Sight Snapchat’e geliyor

Geçen yıl Google, yeni Quick Tap to Snap özelliği ile Snapchat’e erişimi kolaylaştırdı ve şimdi Google, Pixel’in Night Sight özelliğini Snapchat’e getirerek takip ediyor. Pixel 6 serisindeki yeni özellik düşüşüyle, artık hem görüntüleri hem de videoları aydınlatmak için Snapchat’te düşük ışık modunu seçebilirsiniz.

Pixel Night Sight ile video kaydeden Snapchat

Pixel Night Sight ile video kaydeden Snapchat (İmaj kredisi: Google)

Samsung kısa bir süre önce, Gece Modu da dahil olmak üzere bir dizi kamera özelliğini Snapchat’a getirdiğini duyurdu, bu nedenle Pixel’in en iyi kamera özelliğinin Snapchat’e de geldiğini görmek güzel.

Gboard ve Canlı Altyazı/Çeviri ile daha iyi iletişim kurun