Photoshop’u bir Chromebook’ta çalıştırabilir misiniz?


Photoshop’u bir Chromebook’ta çalıştırabilir misiniz?

Ne yazık ki hayır, normal Photoshop uygulamasını Chromebook’unuzda çalıştıramazsınız. ChromeOS, Photoshop’un diğer platformlarda bulunan tam sürümünü desteklemez. Ancak, tarayıcınızda Photoshop’un küçültülmüş bir sürümünü kullanmanıza izin veren yeni bir web uygulaması var.

Photoshop işe yaramaz bir Chromebook’tur, ancak ufukta umut var

HP Chromebook x360 üzerinde Chrome'da çalışan Web için Adobe Photoshop

(İmaj kredisi: Andrew Myrick / Android Central)

Chrome OS’nin doğası gereği yürütülebilir dosyaları (.exe/.dmg) yükleyemeyeceğiniz için maalesef Chromebook’a Photoshop’u düzgün bir şekilde yükleyemezsiniz. Bu nedenle, tam yüklemeler yalnızca Windows veya MacOS’ta çalışır. Ek olarak, tam Adobe Photoshop araçları paketinin bir Chromebook’a yükleyeceği stres, bütçe modellerinin verimli bir şekilde üstesinden gelmesi biraz zor olacaktır. Başlangıç ​​olarak, tüm Chromebook’lar eşit yapılmamıştır ve pek çoğu zaten tamamen dizginlenmemiş Photoshop gibi yoğun yazılımları çalıştırmak için oluşturulmamıştır.

2021’in sonlarında Adobe, Sonunda doğrudan tarayıcıda kullanılabilecek bir Photoshop sürümünü başlatmak. Bu, Google ile bir ortaklığın parçası olarak geldi ve Photoshop’u en iyi Chromebook’larda dolambaçlı bir şekilde kullanmayı mümkün kıldı.