Oyun içi reklamlar, Xbox ve PlayStation’da oynaması ücretsiz oyunları öldürür mü?


Yeni bir rapora göre Sony ve Microsoft, oynaması ücretsiz oyunların PlayStation ve Xbox konsollarında oyun içi reklamlarla doldurulmasını sağlayabilecek bir reklam ağı kurmayı planlıyor olabilir. İki şirketin stratejilerine aşina kaynaklar iddia etti.


İş İçeriği üç kişinin, bir yazılım geliştirici programı aracılığıyla oyun içi reklamlar koymaya yardımcı olmak için geliştiricilerle birlikte yeni bir reklam platformunu test eden Sony’ye dahil olduğunu bildirdi. Hareket, geliştiricileri oynaması ücretsiz oyunlar oluşturmaya teşvik ediyor ve oyunlarından para kazanmanın bir yolunu sunuyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Şu anda PlayStation, oyun yayıncılarının oyunlarını konsolun mağazasında tanıtmalarını sağlayan menülerde reklamlar gösteriyor. PlayStation ayrıca, Hulu gibi uygulamalar aracılığıyla konsolları aracılığıyla akış gerçekleştiren kullanıcılara video akışında reklamlar sunar. Yeni reklam platformu, geliştiricilerin zaten ulaşılması zor olan oyunculara reklam vermeleri ve ürün ve hizmetleri tanıtmaları için ek bir yola sahip olmalarını sağlayacak.

Yeni oyun içi reklam ağının 2022’nin sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor

Yeni oyun içi reklam ağının 2022’nin sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor ve reklamlar özel bir pazar yeri aracılığıyla satılabilir. Sony’nin gelirden pay alıp almayacağı henüz net değil, ancak kaynaklar Sony’nin yalnızca PlayStation platformundaki tüketici etkinliğiyle ilgili verilerle ilgilenebileceğini iddia ediyor.

Rapor ayrıca, oyun içi reklamların oyunun bir parçası gibi görüneceğini ve spor stadyumları, reklam panoları ve diğer durumlarda kullanıcıların bir tür afiş ve reklam görmeyi bekleyeceği diğer geleneksel yerlerde görüneceğini belirtiyor.


Oyunlardaki reklamların dezavantajları

İstismara yer bırakır

Kimse reklam görmek istemez, nokta.

Daha ciddi bir not olarak, hem büyük hem de küçük geliştiricilerin mobil uygulamalarda ve oyunlarda reklamları uygulamaya koymasından bu yana gelirlerinin önemli ölçüde arttığını hepimiz kabul etmeliyiz. Pek çok geliştirici, sürekli olarak reklamlar göstererek sistemi kötüye kullanmaya devam ederken, birçok yayıncı bunu iyi dengeliyor ve bu da gelirlerini artırıyor.

Reklamlar oyuncuları hayal kırıklığına uğratabilir

Sony, kaç tane reklamın açılabileceği konusunda bir kılavuz ve politika oluşturmayı başarırsa, bu, oyuncuların yükseltmeler, oyun içi para ve benzeri güçlendirme avantajları elde etmek için kullanılabilecek sponsorlu alanlardan rahatsız olmalarını azaltabilir. şu anda mobil cihazlarda nasıl çalıştığı. Rapor ayrıca, AAA oyunlarının buna dahil olup olmayacağından bahsetmiyor; bu, çok büyük bir aktif kullanıcı tabanına, gerçek hayattaki düzene ve yapılara ve devasa bir sanal alana sahip olan Grand Theft Auto gibi oyunlar için çok anlamlı olacaktır. çok sayıda reklam panosu ve oyun içi (gerçek olmayan) reklam içeren harita.

Oyun Konsolları, PlayStation 5, Xbox Series S ve X

Kaynak: Pocketnow

Sony ve Microsoft, reklam yerleştirme stratejisini çözseler bile, bu afişleri daha etkileşimli hale getirmenin bir yolunu geliştirmeleri gerekecek. Web’de veya mobil uygulamalarda bir reklama tıkladığınızda, ürünlere ve hizmetlere göz atmak için bir açılış sayfasına veya reklamverenin istediği web sitesine yönlendirilirsiniz. Kullanıcıları ikna edecek kadar etkileşimli olmayabileceklerinden, afişler oyunun bir parçası gibi görünüyorsa bu mümkün görünmüyor, ancak bu, marka bilinirliğini artırmanın meşru bir yoludur.

Gizlilik ve erişkinlere uygun içerik

Birçok büyük yayıncı, muhtemelen Sony ve Microsoft’un oyunlara reklam yerleştirme yönteminden kaçınmak ve veri paylaşmaktan kaçınmak için kendi çözümleri üzerinde çalışmak isteyecektir, ancak iki şirket, büyük medya varlıklarını kullanmaya zorlayabilecek bazı politikalarını değiştirirse bu zor olabilir. Kullanıcıların bu reklamlarla nasıl etkileşime geçtiğine ilişkin verileri paylaşma karşılığında platformlarından para kazanmaya yönelik “birinci taraf” araçlar.

Popüler geliştiriciler ve yayıncılar, daha olgun izleyicileri hedefleyen ve yetişkinlere yönelik materyal içeren oyunlara afiş yerleştirebileceğinden, reklam ağına katılmaktan da kaçınmak isteyebilir. Reklamverenlerin çoğu sözde_aile dostudur ve markalarını aile dostu olarak kabul edilen içeriğin yanına koymaları mantıklı olmaz. olgun.

Oyun içi reklamların avantajları

Daha fazla gelir

Sade ve basit. Hem büyük hem de küçük geliştiriciler ve yayıncılık stüdyoları, oynaması ücretsiz oyunlardan para kazanarak gelirlerini artırabilir. Geliştiriciler oyunu geliştirmeye ve yeni güncellemeler ve özelliklerle daha sık güncellemeye daha fazla odaklanabilecekleri için bu herkes için bir artı.

Bazı oyunlar daha sürükleyici olabilir

Grand Theft Auto 5 ve Euro Truck Simulator 2 gibi bazı oyunların büyük hayran kitleleri ve aktif bir modlama topluluğu vardır. GTA bir aksiyon/sanal alan oyunu olsa da, çoğu kişi muazzam haritayı ve gerçek hayattaki gibi binalar, yol düzeni, arabalar ve daha fazlasıyla sürükleyici olmasını seviyor. Modlama topluluğu, deneyimi geliştirmek ve daha sürükleyici hale getirmek için oyun içi afişleri gerçek hayattaki reklamlarla değiştiren birçok ücretsiz indirilebilir moda zaten sahip.

Euro Truck Simulator 2’de ayrıca benzin istasyonlarını ve şirketleri gerçek logolar ve işletmelerle değiştiren birçok benzer mod vardır. FIFA, NFL ve NBA 2K gibi oyunlar da ortaklarının ve reklamverenlerinin gerçek hayattaki reklamlarını gösterir, ancak bu genellikle yalnızca logoların gösterilmesini içerir ve gerçek ürün veya hizmetlerin görüntülenmemesini sağlar.

Çözüm

Her şey Sony ve Microsoft’un doğru dengeyi bulmasına ve geliştiricilerin oyuncuları rahatsız etmeyen reklamlar uygulamasına bağlı. Beğenin ya da beğenmeyin, yakında etrafımızdaki her yerde reklamlar olacak ve çoğu yer, ihtiyacımız olmayan şeyleri satın almamızı sağlayacak renkli ve göz alıcı görüntüler, hareketli öğeler ve videolarla doldurulacak. Metaverse’teki reklamlar bir sonraki büyük şey olacak ve umarım Meta gibi şirketler burada gösterileni yapmaz. Hazır Oyuncu Bir.

Xbox Serisi S

Microsoft Xbox Serisi S

Yeni Xbox Series S, 4K Blu-ray filmleri destekler ve 120FPS’ye kadar yüzlerce farklı oyunu oynamanıza olanak tanır.