Oura, kullanıcıların hamile kalmasına yardımcı olmak için Natural Cycles ile iş birliği yapıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Oura, doğurganlığı belirlemek için kullanılan bir uygulama olan Natural Cycles ile ortaklık kurdu.
  • Oura Ring sahipleri, bazal termometre kullanmadan sıcaklık trendlerini takip edebilecek.
  • Oura, yeni bir Oura Modu aracılığıyla uyku verilerini Natural Cycles uygulamasıyla paylaşacak.

Görünüşe göre Oura Ring’in yapamayacağı hiçbir şey yok ve ayrık giyilebilir cihazın arkasındaki şirket, kullanıcıların hamileliklerini planlamalarına yardımcı olmak için Natural Cycles ile ortaklık kuruyor.

Natural Cycles, kullanıcıların doğurganlığı belirlemek için vücut sıcaklıklarını takip etmelerine yardımcı olan bir uygulamadır. Bunun nedeni, kullanıcının doğurgan bir pencereyi tam olarak belirlemek için kullanılabilecek adet döngüsü sırasında değişmesidir. Genellikle kullanıcıların daha sonra uygulamaya girilen bir bazal termometre kullanarak ölçüm yapmasını gerektirir. Ancak, yeni ortaklık (ve FDA onayı) sayesinde kullanıcılar, Oura Ring’in sıcaklık sensörlerini kullanarak uyurken sıcaklıklarını otomatik olarak takip edebilecekler.

Natural Cycles’ın kurucu ortağı ve CEO’su Dr. Elina Berglund Scherwitzl, “Kullanıcılarımıza sorunsuz bir ölçüm deneyimi sunmak için aktif olarak çalışıyoruz ve Oura Ring’i algoritmamızla kullanmak için FDA izni aldığımızda çok heyecanlandık” diyor. “Bu ortaklığı resmen başlatmaktan ve kadınlara gelişmiş sağlık araçlarını hiç bu kadar önemli olmadığı bir zamanda sunmaya benzer şekilde kendini adamış bir şirketle birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz. Oura verilerinin yardımıyla Natural Cycles, kadınların geleceğine güç veriyor. doğum kontrolü.”

Oura Ring Gen 3 sıcaklık algılama

(İmaj kredisi: Oura)

Oura Ring’i ideal yapan şey, kapsamlı ölçümleridir. Küçük boyutuna rağmen Oura Ring, etkileyici sağlık takibi, uyku düzenlerini, kalp atış hızını, aktiviteleri ve diğer ölçümleri ölçen en iyi fitness takipçilerinden biridir. Oura Ring, kısa bir süre önce kandaki oksijen seviyelerini ölçme yeteneğini kazandı.