OPPO’nun Find X5 Pro’su Galaxy S22 Ultra’ya meydan okumak için burada


Ne bilmek istiyorsun

  • Find X5 Pro artık resmi ve en son donanıma ve çift 50MP IMX766 lensin yanı sıra 5 eksenli OIS içeren yükseltilmiş bir kamera sistemine sahip.
  • OPPO’nun Hasselblad ile yaptığı işbirliğinden çıkan ilk telefon olan telefon, küresel pazarlarda MariSilicon X NPU’nun tanıtımını görüyor.
  • Şarj cephesinde, 80W kablolu ve 50W kablosuz şarj elde edersiniz. Pil ömrünü uzatmayı amaçlayan yeni bir pil sağlığı özelliği de var.

Geçen yılın Find X3 Pro’su birçok yönden ilginç bir telefondu; mevcut en yeni dahili donanımla desteklenen benzersiz bir tasarıma sahipti ve kamera inovasyonunda çığır açtı. OPPO, 2022 amiral gemisi Find X5 Pro ile bu mirası sürdürmek istiyor.

Konuşacak çok şey var, o yüzden donanımla başlayalım. Find X5 Pro, tıpkı Galaxy S22 Ultra gibi 120 Hz yenileme, dinamik ölçeklendirmede ince ayarlar ve 1300 nit parlaklığa sahip 6,7 inç QHD+ AMOLED panele sahiptir. 2022’nin en iyi Android telefonları gibi gücünü Snapdragon 8 Gen 1’den alır ve 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip tek bir modelle gelir.

Küresel 5G bağlantısı var ve telefon Kuzey Amerika’da satılmayacak olsa da bölge için gerekli Alt-6 5G bantlarına sahip. Artık kablolu olarak 80 W ve kablosuz olarak 50 W olarak şarj olan 5000 mAh pil var ve birlikte verilen şarj cihazı, bu şarj hızlarının kilidini açmanıza izin verecek. Sevdiğim şey, şarj cihazının USB PD üzerinden çalışması, böylece diğer telefonlar veya dizüstü bilgisayarlar için kullanabilirsiniz.

OPPO Find X5 Pro

Kaynak: OPPO (İmaj kredisi: Kaynak: OPPO)

Tasarım, geçen yıla göre büyük ölçüde değişmedi ve arkadaki yuva sorunsuz bir şekilde çerçeveyle birleşiyor. Etki şüphesiz harika ve onu çok daha heyecan verici kılan şey, arka kısmın artık seramikten yapılmış olması. Bu, onu biraz daha dayanıklı hale getirir ve ayrıca IP68 toz ve su geçirmezlik elde edersiniz.

OPPO Find X5 Pro

Kaynak: OPPO (İmaj kredisi: Kaynak: OPPO)

Büyük konuşma noktası kameraların etrafında. Find X5 Pro, biri ana lens, diğeri geniş açılı modül için olmak üzere çift 50MP IMX766 kameraya ve 5x hibrit yakınlaştırmalı 13MP yakınlaştırma lensiyle birleştirilen 5 eksenli OIS’ye sahiptir. Ayrıca, doğru cilt tonları sağlamak, düşük ışıklı çekimlerde aydınlatmayı artırmak ve genellikle herhangi bir aydınlatma senaryosunda telefonla fotoğraf çekerken fark edilir bir fark yaratmak için tasarlanmış özel bir MariSilicon X NPU’ya sahip olacaksınız.