OPPO Watch 3, Qualcomm’un yeni nesil Snapdragon Wear platformuna sahip ilk akıllı saattir.


Ne bilmek istiyorsun:

  • OPPO Watch 3 artık Çin’de resmi olarak yayınlandı.
  • Akıllı saat, Qualcomm’un Snapdragon W5 platformu tarafından desteklenmektedir.
  • OPPO iki varyant sunuyor: ilk kez bir standart model ve bir Pro sürüm.

OPPO, giyilebilir cihazlarıyla tanınmıyor ancak Çinli üretici, son iki yıldır bu kategoriye dikkat etmeye başladı. Birinci nesil OPPO Watch göze çarpan bir teklifti ve mevcut en iyi bütçeli Wear OS akıllı saatlerden biriydi.

2022 için OPPO, Watch 3 serisini tanıtıyor. Watch 3 ve Watch 3 Pro olmak üzere iki modeli bulunuyor. Her iki akıllı saat de birinci sınıf bir tasarıma sahiptir ve alüminyumdan yapılmıştır ve flor kauçuk veya deri kayışlarla satılmaktadır.

Standart Watch 3, 3D cam katmana sahip 1,75 inç AMOLED ekrana sahip ve dikdörtgen tasarım oldukça dikkat çekici görünüyor. 400 mAh bataryaya sahip ve günlük kullanımda dört güne kadar dayanabileceği söyleniyor – gerçek dünyadaki rakamlar bu rakama yakınsa, varsayılan olarak en iyi Android akıllı saatler arasında olacak. Galaxy Watch 4, orta düzeyde kullanımla iki günden fazla dayanmıyor, yani bu kayda değer bir başarı.

OPPO 3 resmi yaşam tarzı görüntüsünü izleyin

(İmaj kredisi: OPPO)

Bunun nedeni ise her iki modelin de gücünü Qualcomm’un Snapdragon W5 platformundan alıyor olması. OPPO başlangıçta Snapdragon Wear 5100’den güç aldıklarını belirtmişti ancak bunun W5 olduğunu açıkladı. 4nm tasarımı, aynı iş yükleri için 2 kat daha iyi verimlilik sağlamak üzere tasarlanmıştır ve bu, OPPO tarafından alıntılanan yıldız pil rakamlarıyla bağlantılıdır.

Watch 3 Pro’ya gelince, büyük bir 1,91 inç AMOLED ekrana sahip ve ilginç bir şekilde, akıllı saatin yenilemeyi dinamik olarak değiştirmesine izin veren LTPO teknolojisine sahip. Ayrıca 3D kavisli bir cam katmana ve beş günlük pil ömrüne sahip 500 mAh pile sahiptir. Her iki akıllı saat de hızlı şarj olur – sonuçta bu OPPO’dur – 10 dakikalık şarj 24 saate kadar kullanım sağlar ve tam şarj 60 dakika sürer.

OPPO 3 resmi yaşam tarzı görüntüsünü izleyin

(İmaj kredisi: OPPO)

Her iki model de kalp atış hızı sensörü, nabız oksimetresi ve üretici için bir ilk olan EKG dahil olmak üzere aynı sensör grubuna sahiptir. Ayrıca eSIM bağlantısı, yerleşik GPS elde edersiniz ve her iki cihaz da standart olarak 5ATM su geçirmezlik ile birlikte gelir. Depolama tarafında, her iki akıllı saatte de 32 GB dahili depolama ve 1 GB RAM var.