OPPO katlanabilir pazarda böyle başarılı oluyor


2022’nin yarısına geldik ve hala yolun başında olduğumuzu söylesek de erken günler, şu anda piyasada çok sayıda katlanabilir akıllı telefon var (çok daha fazlası yolda). Samsung’un bu yılın sonunda iki katlanabilir akıllı telefonu piyasaya süreceği bildiriliyor: Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4. Motorola ve OPPO (ve hatta Google) gibi diğer Android akıllı telefon üreticilerinin de 2022 yılı için katlanabilir akıllı telefonlarını hazırladığı söyleniyor. .

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Tüm zorlu rekabetin ortasında, OPPO katlanabilir pazarda nasıl önemli bir oyuncu olabilir? OPPO’nun Find N katlanabilir akıllı telefonuyla şu anda neler sunduğuna, ne yapması gerektiğine ve daha iyi hale gelmesi için neleri geliştirmesi gerektiğine bir göz atalım. katlanabilir dünyanın elması.

Okumak: Galaxy Z Fold 3’ü şimdi mi satın almalısınız yoksa Galaxy Fold 4’ü beklemeli misiniz?

Geçen yıl katlanabilir pazar yarışında yeni bir katılımcı gördük ve evet, OPPO’dan bahsediyoruz. Şirket geçen yıl katlanabilir Find N’yi piyasaya sürdü ve şirketin ilk katlanabilir ürünü olmasına rağmen pek çok şeyi doğru yaptı ve Samsung Galaxy Z Fold 3’e layık bir rakip olduğunu kanıtladı. Bu yıl OPPO’nun söylentisine göre iki yeni katlanabilir akıllı telefon hazırlıyor. Ancak, modern çağda başarılı olmak için şirketin mükemmel bir üründen daha fazlasına ihtiyacı olduğuna inanıyoruz. Ancak, OPPO’nun geliştirmesi gereken şeylere girmeden önce, Find N’nin halihazırda neyi doğru yaptığına bir göz atalım.


OPPO neyi doğru yapıyor?

1. Düz görünümlü kırışık

OPPO Bul N Basın Görselleri

Kaynak: OPPO

Katlanabilir akıllı telefonların tuhaflıklarından biri ve genellikle birçok potansiyel alıcının onları satın almamasının bir nedeni, ekran kırışıklığıdır. Doğal olarak, katlanan her şey bir çeşit kıvrım oluşturacaktır. Ancak Find N’i katlanabilir dünyada öne çıkaran şeylerden biri de şirketin Find N’de ekranı küçültmeyi başarmış olması.

Şu anda mevcut olan tüm katlanabilir ekranlar arasında OPPO Find N, kırışıklığı kolayca fark edilemeyen katlanır bir ekrana sahiptir. Şirket, ekrana daha büyük bir eğri veren menteşede fazladan boşluk bırakarak bunu yapmayı başardı. Bu sadece ekranı düz hissettirmekle kalmıyor, aynı zamanda telefon kapalıyken herhangi bir boşluk bırakmıyor, bu Samsung Galaxy Z Fold 3 gibi diğer katlanabilir cihazlarda durum böyle değil.

Şirket, birinci nesil menteşe ve kırışıklığı çiviledi ve aynısını ikinci nesil katlanabilirlerle yapması gerekiyor. Daha da iyi bir menteşenin yolda olduğuna dair söylentilerle birlikte, OPPO Find N 2 (ya da OPPO ona her ne diyorsa) için işler iyi görünüyor.

2. Ekran boyutları

OPPO Bul N Basın Görselleri

Kaynak: OPPO

OPPO’nun Find N’sinin Samsung’un katlanabilir özelliğini geride bıraktığı bir başka alan da hem iç hem de dış ekranların boyutu. OPPO Find N’nin dış ekranı, Galaxy Fold’un dış ekranından çok daha geniştir, bu da kullanımı kolaylaştırır ve neredeyse normal bir akıllı telefon ekranı gibi görünür. Öte yandan, Samsung Galaxy Z Fold’un dış ekranının çok daha dar olması, sizi tüm görevler için iç ekranı kullanmaya zorluyor.

Bu bir dezavantaj olmasa da, dış ekranı (bir nevi) kullanışsız hale getirir. Öte yandan, Find N’nin dış ekranını normal bir akıllı telefon gibi kolayca kullanabilirsiniz; bu, birçok durumda ve özellikle hızlı işler yapmanız gerektiğinde kullanışlıdır.

Benzer şekilde, OPPO Find N’nin iç ekranı varsayılan olarak Samsung’unkinden daha geniştir ve bu da onu okuma, web’de gezinme ve aynı anda iki uygulama çalıştırma için uygun hale getirir. Sonuç olarak, OPPO’nun katlanabilir ekran boyutları Samsung Galaxy’den çok daha iyi ve şirketin ikinci nesil Find N ile aynı trendi sürdürmesini umuyoruz.

OPPO’yu katlanabilir pazarın kralı yapabilecek şeyler

1. Daha fazla bölgede kullanılabilirlik

Pek çok yorumcu, OPPO’nun ilk katlanabilir cihazını Galaxy Z Fold 3 ile aynı segmente koydu. Ancak Find N’yi sokakta bizim kadar çok kullananı da göremeyiz Fold 3. dava? Bunun başlıca nedeni, OPPO’nun Find N’yi yalnızca Çin pazarında satmaya karar vermesidir. Bunun nedeni tedarik zinciri kısıtlamaları, düzenleyicilerden onay gelmemesi veya başka bir neden olabilir, ancak Find N Çin’den asla çıkmadı. Bununla birlikte, katlanabilir alanda önemli bir oyuncu olmak için OPPO’nun katlanabilir ürününü Çin dışındaki kilit küresel pazarlarında, özellikle Avrupa’da piyasaya sürmesi gerekiyor.

Katlanmamış telefon üzerinde çalışmak

Kaynak: Pocketnow

2. Fiyatlandırma anahtardır

Fiyatlandırma, bir ürünün pazarda başarılı olup olmayacağına karar veren başka bir kilit alandır. Paranın karşılığı, özellikle Asya ve Avrupa gibi pazarlarda bir ürünün başarısında önemli bir rol oynar. 1.500 ABD doları olan OPPO Find N, birinci sınıf bir cihaz olarak çıkıyor. Evet, katlanabilir Samsung rakibini 300 $’a yakın bir oranda düşürdü, ancak 1.500 $’lık fiyat etiketi hala yüksek. Google ve Samsung’un yeni nesil katlanabilir telefonlarını 1.200-1300 dolar fiyat aralığında piyasaya sürmek istedikleri bildiriliyor ve eğer OPPO bu şirketleri almayı planlıyorsa, katlanabilir cihazını aynı aralıkta fiyatlandırması veya fiyatını düşürmesi gerekiyor.

OPPO Find N yetkilisi öne çıktı

Kaynak: OPPO

3. Yazılım önemli bir rol oynar

Yazılım bir cihazı yapabilir veya bozabilir. Hepimizin bildiği gibi, OPPO’nun ColorOS’u Çin dışındaki pazarlar için en iyi Android dış görünümü değil. Birçok faydası var. Ancak, aynı zamanda, gecikmiş bildirimler ve aşırı güçlü pil optimizasyonları gibi tuhaflıkları da var. Samsung ise çok daha iyi bir yazılım deneyimi sunuyor. Bize ait Roland Udvarlaki hevesli bir Galaxy Z Fold 3 kullanıcısı ve Samsung’un katlanabilir cihazında yazılım deneyimini zirveye taşıdığını söylüyor.

Samsung dış görünümü aynı zamanda ekranda üç uygulamayı aynı anda açabilme ve dış ekran ile iç ekran için farklı bir düzen seçebilme gibi OPPO Find N’nin sunmadığı daha fazla özellikle birlikte gelir. Katlanabilirlerini daha kullanışlı hale getirmek ve mükemmel ekran alanını en iyi şekilde kullanmak için OPPO’nun yazılım bölümünde büyük bir revizyona ihtiyacı var.

Oppo Find N kamera düzeni

Kaynak: Twitter: evleaks

4. Kalem ve diğer özellikler için destek

Kullanıcıları katlanabilir Samsung’a yönlendiren bir diğer özellik de en yeni Z Fold cihazının akıllı kalem girişini desteklemesidir. Galaxy Z Fold 3’te Samsung’un kalemiyle çizim yapabilir, düzenleyebilir, oluşturabilir, açıklama ekleyebilir ve pek çok şey yapabilirsiniz. Ancak OPPO Find N, kalem girişini desteklemiyor. Bu özellik, birçok insan için karar verebilir veya bozabilir ve yeni nesil OPPO katlanabilirinin bir tür ekran kalemi girişini desteklediğini gerçekten umuyoruz.

Samsung Galaxy Z Fold 3 Siyah Ürün kutu görseli

Samsung Galaxy Z Katlama 3

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G, Samsung’un en yeni katlanabilir amiral gemisidir. IPX8 sertifikasına sahiptir, S Pen’i destekler ve güçlü Snapdragon 888 yonga seti ile birlikte gelir.