OPPO, geçen yılın üst düzey teknik özelliklerine sahip ilk Android tabletini tanıttı


Ne bilmek istiyorsun

  • OPPO Pad, Çin’de Find X5 serisi akıllı telefonlarla birlikte çıkış yaptı.
  • OPPO’nun ilk Android tableti, 8 GB’a kadar RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 870 yonga setinden güç alıyor.
  • 3 Mart’tan itibaren 2.299 CNY (yaklaşık 364 $) başlangıç ​​fiyatıyla satılıyor, ancak küresel bir lansman belirsizliğini koruyor.

OPPO, son yıllarda hem uygun fiyatlı hem de birinci sınıf akıllı telefonlar üretiyordu ve bunların en yenisi Find X5 serisiydi. Ancak şimdi şirket için nispeten yeni bir pazara giriyor.

Firma, Çin’de 3 Mart’ta temel model için 2.299 CNY (yaklaşık 364 $) ve daha yüksek model için 2.999 CNY (yaklaşık 474 $) başlangıç ​​fiyatıyla satışa çıkacak olan ilk Android tableti OPPO Pad’i tanıttı. (GSMArena aracılığıyla).

Yeni cihaz, OPPO’nun bazı premium özelliklere sahip ilk Android tableti ve bu da onu en iyi Android tabletler için sağlam bir yarışmacı yapıyor. Örneğin, Lenovo Tab P12 Pro gibi geçen yılın bazı modellerinde bulunan aynı işlemci olan Qualcomm’un Snapdragon 870 yonga seti tarafından desteklenmektedir. Yonga seti, 6 GB veya 8 GB RAM ve 256 GB’a kadar dahili depolama ile desteklenir.

Oppo Pad

Kaynak: OPPO (İmaj kredisi: Kaynak: OPPO)

Tasarım açısından, tableti Apple’ın düz kenarlı iPad Air’iyle karşılaştırmamak zor. Bununla birlikte, ekranın etrafındaki çerçeveler biraz kalın, bu nedenle Apple’ın tableti kadar şık görünmüyor. Özellikle sağ çerçeve, 8 MP özçekim kamerasını barındıracak kadar kalın.