OnePlus, OPPO ve Realme taklitlerini çalkalamak için küme düştü


OnePlus, son sekiz yılda ilginç tasarımlara ve benzersiz özelliklere sahip birçok telefon piyasaya sürdü. Uyarı kaydırıcısı, şirket için büyük bir donanım farkı olmaya devam ediyor ve en sevdiğim tasarımlardan bazıları OnePlus telefonları oldu: Thunder Purple’da OnePlus 6T, OnePlus 5T Star Wars Sürümü ve OnePlus 7 Pro.

OnePlus’ın tasarım estetiğine odaklanması en tepeden geliyor. Kurucu ortak ve CEO Pete Lau, tasarımın OnePlus için nasıl kilit bir odak alanı olduğundan sık sık bahseder ve OnePlus 6’nın lansmanından önceki bir konuşmayı belirgin bir şekilde hatırlıyorum.

O zamanlar, OnePlus ilk telefonunu kırmızı renkte piyasaya sürüyordu ve Lau, kendisinin ve tasarım ekibinin cihaz için doğru rengi elde etmek için seçenekler üzerinde birkaç hafta boyunca tartıştığını söyledi.

OnePlus 6 kırmızı sürüm

(İmaj kredisi: Android Central)

Nihayetinde OnePlus, diğer alternatiflerden 4 $ daha pahalı olan kırmızı bir renk tonuyla gitti (çok ince marjlar üzerinde çalışırken küçük bir değişiklik değil), ancak sonuç, Red OnePlus 6’nın kesinlikle çarpıcı görünmesiydi. Uzman kullanıcıları şirkete sevdiren, cihazın her yönüyle ilgili ayrıntılara gösterilen bu özendir. Ama ne yazık ki, OnePlus artık bunu yapmıyor.