OnePlus Nord 2T 5G, bu hafta yeni bir MediaTek çipiyle piyasaya sürülecek


Ne bilmek istiyorsun

  • OnePlus, yaklaşmakta olan Nord 2T’nin bir MediaTek Dimensity 1300 yonga setine sahip olacağını açıkladı.
  • MediaTek Dimensity 1300, Dimensity 1200’ün halefidir ve “amiral gemisi” performansı ve geliştirilmiş termal özellikler sunar.
  • OnePlus Nord 2T, 19 Mayıs’ta tamamen tanıtılacak.

OnePlus, başka bir akıllı telefonu daha piyasaya sürmek için hazırlanıyor ve cihazla ilgili ayrıntıları yavaş yavaş ortaya çıkarıyor. Daha önce OnePlus Nord 2T’nin 80W şarj özelliği olacağını öğrenmiştik ve Salı günü şirket, yeni MediaTek Dimensity 1300 yonga setinin ona güç vereceğini doğruladı.

Dimensity 1300, MediaTek’in en yeni orta sınıf yonga setidir ve bu yılın en iyi bütçeli Android telefonlarından bazılarına etkileyici amiral gemisi performansı getirmeyi vaat ediyor. Ancak, piyasaya sunulduğundan bu yana, şimdiye kadar çipli bir telefon lansmanını henüz görmedik.

OnePlus Nord 2T, telefona selefine göre oldukça büyük bir destek sağlayan özel MediaTek Dimensity 1200-AI tarafından desteklenen geçen yılki etkileyici OnePlus Nord 2’nin halefidir. Bu yeni çip ile OnePlus, “önceki nesil yonga setinden” daha iyi bağlantı, verimlilik ve termal performans ile “geliştirilmiş, amiral gemisi düzeyinde performans” sunuyor.

MediaTek Boyut 1300

(İmaj kredisi: OnePlus)

OnePlus, telefonun tüm ayrıntılarını henüz açıklamadı ve sık sık yaptığı gibi lansmandan önce çeşitli özelliklerle dalga geçmeye başladı. Çarşamba günü, şirketin kamera kurulumunu açıklaması bekleniyor. Nord 2T’nin 50MP birincil kamera, 8MP ultra geniş lens ve 2MP monokrom sensöre sahip olmasını ve Nord 2 ile aşağı yukarı aynı olmasını bekliyoruz.