OnePlus artık bir OPPO alt markası: Sızan not


Son gelişme, iş odaklı bir karar gibi görünüyor ve tüketiciler için önemli bir değişiklik getirmeme ihtimali var.


OnePlus kısa süre önce bazı ekiplerini OPPO ile entegre ettiğini duyurdu. Şirketin kurucu ortağı Pete Lau, entegrasyonun izin vereceğini söyledi. “Operasyonlarımızı daha iyi düzene sokun ve ek paylaşılan kaynaklardan yararlanın”. OnePlus bunun bir “birleşme” olup olmadığından bahsetmediği için hareketle ilgili hala sorular vardı. Ancak yeni bir rapor, şirketin OPPO’nun bir alt markası haline geldiğini ortaya koydu. Bağlam açısından, hem OnePlus hem de Oppo, BBK Electronics’e aittir. Oppo ve OnePlus, ana şirketin alt markalarıdır. Bu nedenle, “ileri entegrasyon” duyurusu pek de şaşırtıcı olmadı.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Tipster Evan Blass var sızdırılmış Twitter’da dahili bir not gibi görünen bir belge. OnePlus’ın halkla ilişkiler departmanı tarafından kullanılabilecek konuşma noktaları içerir. OnePlus ve Oppo arasındaki ilişkinin nasıl olacağına dair bir soru var ve cevabı “Entegrasyon ile OnePlus, Oppo içinde bir marka haline geliyor, ancak bağımsız bir varlık olarak çalışmaya devam edecek.” Not, birleşmenin OnePlus ve Oppo’nun “kaynakları düzene sokmasına” ve verimliliklerini artırmasına yardımcı olacağını söylüyor – Lau’nun forum gönderisinde söylediği şeyin aynısı.

“Her iki firmanın birleşmesi ile daha da iyi ürünler yaratmak için elimizde daha fazla kaynağa sahip olacağız. Aynı zamanda operasyonlarımızda daha verimli olmamızı sağlayacak” notu birleşmeyi özetliyor. Ayrıca, hem OnePlus hem de Oppo bağımsız markalar olarak kalacağı için müşteri iletişim kanalları ve halkla ilişkiler tarafında herhangi bir değişiklik olmayacağı da notta devam ediyor. Üstelik OnePlus’ın cihazlardan aldığı veriler kendi sunucularında saklanmaya devam edecekti.

Son gelişme, iş odaklı bir karar gibi görünüyor ve her iki şirket de üretim ve tedarik zincirlerini zaten paylaştığı için tüketiciler için önemli bir değişiklik getirmeyecek gibi görünüyor.

OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 Pro