OnePlus 10T incelemesi: iyi, ancak gerçekçi değil (video)


Bu, OnePlus 10T ve bu telefonun amacı konusunda kafanız karıştıysa, yalnız değilsiniz. Bakın, bu, bu yılın başlarında övdüğüm OnePlus 10 Pro’nun halefi değil. Bunun yerine, asla gerçekten göremediğimiz OnePlus 10’un devamı niteliğindedir. Sonbahardaki her T lansmanında olduğu gibi, belirli yönlerden teknik olarak 10 Pro’dan daha iyidir, ancak genel olarak Pro, hala Pro’dur.


Bu nedenle, bu, OnePlus’ın çekirdek kitlesi için yaptığı telefon. Fiyatı düşük tutmak için birkaç şeyi gözden kaçırarak size paranızın karşılığını daha fazlasını vermeyi amaçlayan amiral gemisi katili. Geçmişte, OnePlus’ın sağlayacağı değer miktarı göz önüne alındığında bu, önerilecek beyinsiz bir telefon olurdu, ancak bu yıl o kadar basit olmadığını söyleyelim. Şirketin istediği para miktarı için değil.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

OnePlus iki şeyle ünlendi. İlki, ilk günlerini düzene meydan okuyarak geçirmekti. Telefonları piyasayı tamamen altüst edecek şekilde fiyatlandırma konusundaki viralitelerine direnmek zordu. Bugün en güçlü oyuncuları bile kendi amiral gemisi katillerine sahip olmaya zorladıkları için onlara teşekkür edebiliriz, ancak ikinci nedene yol açan da budur. Bakın, OnePlus ayrıca yolunu kaybettiğini defalarca kabul etmesiyle ve birçoğu kötü adam olacak kadar uzun yaşayan kahraman olmakla tanınır. Fiyatlar arttığı ve uygulanmadığı için son üç yıldır telefonlarını tavsiye etmek karmaşıktı. 10 Pro’ya kadar tünelin sonunda bir ışık olduğunu hissettim çünkü o telefon harika ve çok iyi fiyatlıydı, ancak o zaman 10T ille de öyle değil.

OnePlus 10T incelemesi

Kaynak: Pocketnow


Tasarım

10 Pro’nun tasarım dilini büyük ölçüde paylaşıyor olabilir, ancak görünüş aldatıcı olabilir. Bu, alüminyum yerine plastik bir çerçeve, daha modern bir şey yerine Gorilla Glass 5. Bu Aytaşı Siyahının dokulu kaplamasına bayılacaksınız, ancak cam yekpare gövdenin kameralarda bile iyi yaşlanacağından tam olarak emin değilim. Savunmasında, geniş ayak izi göz önüne alındığında ışık hissini seviyorum, ancak deneyimi birinci sınıf olarak adlandırmam ya da Sessiz kaydırıcının ölümünü kutlamayacağım.

OnePlus 10T incelemesi

Kaynak: Pocketnow

Özellikler

Tüm bu fedakarlıklar, size daha iyi iç donanımlar vermek adına yapıldı ve oğlum bu telefon yumruk atıyor. Gösteriyi 16 gigabayta kadar RAM, 256 gigaya kadar en hızlı depolama ile güçlendiren en son Snapdragon 8+ Gen 1’e sahibiz ve ardından en yeni Wi-Fi, Bluetooth ve 5G çeşitlerinin tümü pakette. Pil en büyük olmayabilir, ancak ikili tasarımı, kutudan çıkan 160 Watt’lık şarj cihazıyla birleştiğinde bu telefonu 0’dan 100’e sadece 20 dakikada şarj eder. Evet, ABD’de voltaj sınırlamaları göz önüne alındığında 120 watt gibi olduğunu biliyorum, ama yine de çılgın rakamlar. İşin püf noktasının ne olduğunu zaten merak ediyorsanız, kablosuz şarj bir darbe aldı ve her zamanki gibi IP derecesi, siz ve ben sıçrama direncinin belirli bir şey olduğunu bilsek bile operatörünüze bağlıdır.

OnePlus 10T incelemesi

Kaynak: Pocketnow

Görüntülemek

Bu telefonla ilgili beğenilecek bir başka şey de sadece ekranı değil, düz olması. 10 Pro’nun tüm çözünürlüğüne sahip olmayabilir, ancak harika renk üretimi var, görüş açıları birinci sınıf ve uyarlanabilir 120Hz yenileme hızı oldukça akıcı. Bir şey olursa, bazılarının hoparlörlerin dengeli olmamasını eleştireceğini biliyorum, ancak içerik tüketimini oldukça birinci sınıf buluyorum.

OnePlus 10T incelemesi

Kaynak: Pocketnow

Yazılım

Aslında, bu telefonu kullanma deneyimi genel olarak oldukça harika oldu. Bu, Android 12’nin üstündeki OxygenOS ve tipik OnePlus tarzında, oldukça akıcı ve iyi düşünülmüş. Artık Google’ın Piksel’de sağladığından daha fazla stok yok ve OnePlus’ı bildiğimiz katma değerle birlikte, ColorOS’a eskisinden daha eğilimli bir şey varsa. Her bir etkileşimde yüksek hız, UI öğesinin yaptığı her şeyde çok fazla esneklik ve beğenmediğiniz her şeyi kolayca devre dışı bırakabilme avantajı. Bazılarınızın raftan şikayet ettiğini biliyorum, o yüzden kapatın. Aslında bu ekstra widget bölmesine sahip olmayı seviyorum, ama yine de, bu telefonun olmasını istediğiniz şey bu. Ek avantaj, bu telefonun gücü zorlukla yudumlamasıdır. Bu, ne kadar vergi ödediğinize bakılmaksızın iki günlük bir telefon ve verilere bağlı kalma konusundaki güvenilirliği ve AT&T ağındaki telefon görüşmeleri sırasındaki güvenilirliği tamamen amiral gemisi bölgesidir.

OnePlus 10T incelemesi

Kaynak: Pocketnow

Kamera

Kamera söz konusu olduğunda işlerin tamamen ters gideceğini düşünürsünüz, ancak durum tam olarak böyle değil. Evet, Hasselblad markası renk bilimiyle birlikte gitti ve evet, üç kamera sensöründen birinin işe yaramaz olduğunu düşünürseniz teknik özellik sayfası şaşırtıcı olmayabilir. Adil olmak gerekirse, daha pahalı iPhone’lar yalnızca iki kamerayla gelir ve sizin önemsemeniz gereken şey sonuçlardır.

Bu bağlamda, gün içindeki fotoğraflar aslında beklenenden daha iyi. Renkler abartılı değil, ayrıntılar oldukça keskin ve önceki T OnePlus telefonlarının aksine, renkler tutarlı, daha önce ne alacağınızı asla bilemeyeceğiniz bir yerde. Aslında, vizöre güvenmeyin. Açıkça çok fazla hesaplamalı fotoğrafçılık var çünkü nihai sonuçlar, çekim yaptığınız zamana göre çok daha iyi dinamik aralık gösteriyor; bu, ekranın belirli senaryolarda yeterince parlak olmaması da olabilir. Ultra geniş iyidir ve 2X dijital kırpma iyidir, ancak çok fazla zorlamayın.

OnePlus 10T incelemesi

Kaynak: Pocketnow

Ne yazık ki geceleri hemen hemen tek bir kameranız kalıyor. Ultra geniş, ayrıntıları tamamen yanlış anlayarak ve lens parlamalarıyla geri kalanını mahvettiğinden tamamen işe yaramaz ve bence aynı şey dijital kırpma için de söylenebilir. İşte bu, bu fiyat aralığındaki telefonlar için mutlaka kötü olmayan birincil veya büst. Zor koşullarda bile bu birincilden elde edilen sonuçlar oldukça iyidir, ancak o zaman bu kadar.

Cilt tonlarını ve dinamik aralığı eskisinden çok daha iyi idare eden bu telefondaki portreleri seviyorum ve aynı şeyi özçekimler ve önden atıcının portreleri için de hissediyorum.

Yine affedemeyeceğim şey video, çünkü bu telefon tam bir karmaşa. Yeni başlayanlar için birincilden 4K ultra genişi desteklemiyor, yakınlaştırma kontrolleri korkunç derecede tutarsız ve sonra fark edeceğiniz o abartılı renkler, bu kameranın REC 2020 renk uzayında çok az kişinin bundan bir şey satın aldığını kaydetmesinden kaynaklanıyor. fiyat aralığı takdir etmeye istekli olacaktır.

Özçekim kamerasına geçin ve REC 2020’nin gittiğini fark edin, böylece tutarlılık devam eder ve kamera için sabitlemeyi etkinleştirdiğinizden emin olun çünkü bu varsayılan olarak gelmez. Oh, ve evet, OnePlus 1080p selfie video çekmeye başladıktan yedi yıl sonra, ön kameradan hala 4K alamıyoruz. Genel olarak, fotoğraflar yeterince iyi, ancak 10 Pro kadar iyi değil, ancak video hala hiçbir telefonun doğru yapamadığı bir şey.

OnePlus 10T incelemesi

Kaynak: Pocketnow

Çözüm

Sonuç olarak, bu telefonu incelemenin neden karmaşık olduğunu anladığınızı düşünüyorum. Boşlukta görülürse, OnePlus 10T oldukça iyi bir telefon. Çok fazla güç, bazı ilginç yenilikler içeriyor, onu kullanma deneyimi oldukça harika ve kamera bile benim iyi diyeceğim şey. Tasarım, yapı veya kamera yerine teknik özelliklere ne kadar öncelik verdiği göz önüne alındığında, bana neredeyse son zamanlarda piyasada göreceğiniz oyun telefonlarından birini hatırlatıyor.

Sorun şu ki, mağaza rafı yalnız değil ve özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde değil. Pixel 6 ile 50 ABD Doları tasarruf edebilir ve daha iyi bir yapıya ve kameralara sahip olabilirsiniz veya Pixel 6a için biraz daha fazla feda ederek yaklaşık 200 ABD Doları tasarruf edebilirsiniz. Ve elbette, tavşan deliğini kazabilir ve daha da ucuz bir Galaxy S21 FE ve diğerlerini bulabilirsiniz. Bu, 120Hz’e ne kadar değer verdiğinize, kutuda pahalı bir şarj cihazı bile içeren çılgın hızlı şarja ve daha iyi kameralar elde etmenin sizin için gerçekten önemli olup olmadığına bağlı olacaktır. OnePlus 10 Pro’nun son fiyat düşüşünü kahretsin, hatta bu yöne de bakmanız gerektiğini söyleyebilirim.

Sonuç olarak, 649 $’lık fiyatın kötü olduğunu düşünmüyorum, ancak genç demografideki herkesin içerik oluşturucu olmak istediği bir zamanda, bu, önereceğim veya satın alacağım ilk telefona yakın bile değil. gençler. Genel olarak iyi bir telefon, ancak bugünün pazarındaki OnePlus telefonlarının yıllar önce olduğu gibi dürtüsel satın alma değil.

OnePlus 10T

OnePlus 10T

OnePlus 10T, BBK’nin sahip olduğu markanın en yeni uygun fiyatlı amiral gemisidir. Snapdragon 8+ Gen 1, 4800 mAh pil, 150 W hızlı şarj, 16 GB’a kadar bellek ve çok daha fazlası ile birlikte gelir. Aşağıda verilen bağlantıları kullanarak cihazdaki tüm fırsatlara göz atın.