OnePlus 10 Ultra masaya ne getirebilir?


OnePlus’ın 2022 yılı için akıllı telefon lansman stratejisi büyük ölçüde oldukça kafa karıştırıcıydı. İlk başta şirket, OnePlus 10 serisinin tek “Pro” varyantını piyasaya sürdü. 10 Pro da geçen ay küresel pazarlara çıkmadan önce yalnızca Çin’de mevcuttu.


Nord serisine bakıldığında, şirketin bu ay Nord 2T akıllı telefonunu piyasaya süreceği söyleniyor. Ancak şirketin Nord 2T’nin yanı sıra (bildirildiğine göre) Nord 3 üzerinde de Temmuz 2022’de lansman için çalışıyor – Nord 2T’nin tanıtılmasından yalnızca birkaç ay sonra. Genel olarak, bu yıl OnePlus telefonlarını takip etmenin zor olduğunu söylemek yanlış olmaz.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Karışıma daha fazlasını ekleyen OnePlus’ın ayrıca vanilya OnePlus 10 ve OnePlus 10 Ultra akıllı telefonlar üzerinde çalıştığı söyleniyor. Temel OnePlus 10 modeli hakkında zaten birkaç şey biliyor olsak da, OnePlus 10 Ultra hakkında pek bir şey bilinmiyor. Tipster’dan yeni bir sızıntı Yogesh Brar şimdi şirketin ilk Ultra akıllı telefonundan neler bekleyebileceğimizi ortaya çıkardı.

Aslanağzı 8 Nesil 1 Artı

Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 resmi tanıtım videosu

Kaynak: Qualcomm Videosu

OnePlus 10 Ultra’dan bahsetmişken, brar diyor OnePlus 10 Ultra’nın “test aşamasına” ulaştığı bildirildi. OnePlus 10 Ultra’nın öncelikli odak noktalarından birinin performans sektöründeki iyileştirmeler olacağını söylüyor. 10 Ultra’nın, önümüzdeki ay piyasaya sürüleceği bildirilen geliştirilmiş Snapdragon 8 Gen 1 Plus yonga seti ile gelebileceğini iddia ediyor.

Bildiğimiz gibi, Snapdragon 8 Gen 1 Qualcomm’un en iyi yonga seti değil. Hızlı performansa sahip olmasına rağmen, yonga setinin aşırı ısınmasına ilişkin çok sayıda rapor rapor edilmiştir. Bazı OnePlus 10 Pro kullanıcıları bile Snapdragon 8 Gen 1 ile ilgili sorunlar bildirdi. Yeni nesil Snapdragon 8 Gen 1 Plus’ın 4nm düğüm işlem tasarımına dayandığı ve şu anda Snapdragon 8 Gen’in karşılaştığı aşırı ısınma sorunlarını çözdüğü söyleniyor. 1. Samsung Foundry tarafından değil, TSMC tarafından üretildiği tahmin edilmektedir.

Geliştirilmiş Kamera Performansı

OnePlus 10 Pro Hasselblad kamera özellikleri

Kaynak: OnePlus

Tipster, geliştirilmiş performansa ek olarak, OnePlus 10 Ultra’nın gelişmiş kamera performansı da sunacağını söylüyor. Yine de brar şu an için kamera özelliklerini açıkça açıklamadı, ihbarcı 10 Ultra’nın “odak kamerada olacak”. OnePlus 10 Pro’nun kötü kameraları olduğundan değil. Kendi Jaime’miz, OnePlus 10 Pro’nun kamera performansından oldukça etkilendi. Yaptığı incelemede OnePlus 10 Pro’nun kamerası hakkında şunları söyledi:

” […] Renk ayarı için tüm işbirliğinin tutarsızdan oldukça iyiye gittiğini hissediyorum. […] Bunlar çok büyük sensörler olmasa bile, ayırma ve alan derinliği harikadır. Odak moduna gerek yok. Megapiksel kaybına bakılmaksızın ayrıntılar bile iyi korunur. Beyler, bunun sekiz yıl sürdüğünü biliyorum ama sonunda bir OnePlus telefondan harika fotoğraflar elde ettik.”

Ancak görünüşe göre OnePlus, OnePlus 10 Ultra ile bunu bir adım öteye taşımayı planlıyor. Hala iyileştirmelerin ne olacağını bilmesek de, brar daha önce 10 Ultra’nın daha iyi görüntü işleme için OPPO’nun MariSilicon çipinden yararlanabileceğini ortaya koymuştu. Bu yılın başlarında bir sızıntı, OnePlus 10 Ultra’nın iddia edilen tasarımını da gözler önüne serdi. Sızdırılan tasarım bize, OnePlus 10 Ultra’nın Galaxy S22 Ultra benzeri bir periskop zum lens ile gelebileceğini gösterdi. Bunlar, OnePlus 10 Ultra’nın sunabileceği iyileştirmelerden bazıları, ancak şu an için hiçbir şey onaylanmadı.

Kamera ve çip yükseltmelerinin yanı sıra ekran, pil, şarj hızı gibi diğer özellikler hala bilinmiyor. Şu anda bir akıllı telefon satın almak istiyorsanız, OnePlus 10 Pro harika bir Android deneyimi sunuyor. OnePlus 10 Ultra’yı bekleyenler için nefesinizi tutmayın. İlk OnePlus Ultra akıllı telefonun bu yıl Ağustos veya Eylül ayından önce piyasaya çıkması beklenmiyor (OnePlus, bu lansman penceresiyle Apple’ı ele geçirmeye mi çalışıyor?), bu nedenle resmi bir açıklamaya hala aylar kaldı ve çok şey var bu arada sızmak.

OnePlus 10 Ultra’dan beklentileriniz neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

OnePlus 10 Pro Volkanik Siyah Ürün Resmi

OnePlus 10 Pro

OnePlus 10 Pro, 2. nesil LTPO paneli kullanan 6,7 inç QHD+ ekranla birlikte gelir. Ayrıca Snapdragon 8 Gen 1’e sahiptir ve 150 derecelik Ultrawide kamera ve Hasselblad ortaklığının ikinci yılından itibaren uygulamalarla benzersiz bir kamera deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. 899 $ karşılığında, amiral gemisi akıllı telefon denizinde kendine hakim olabilecek yetenekli donanım sunuyor.