OnePlus 10, bu ikonik donanım özelliğini kaldırabilir


Ne bilmek istiyorsun

  • Yeni bir sızıntı, OnePlus 10’un 2022’nin ikinci yarısında geleceğini gösteriyor.
  • Sızıntı ayrıca, OnePlus’ın telefon için iki farklı yonga setini test ettiğini de ortaya koyuyor.
  • Bunun, bir uyarı kaydırıcısı olmayan ilk amiral gemisi OnePlus telefonu olması muhtemeldir.

MWC 2022’de OnePlus CEO’su Pete Lau, şirketin amiral gemisi serisinin yalnızca OnePlus 10 Pro ile sınırlı olacağını söyledi. Başlangıçta, OnePlus’ın yakın zamanda duyurulan Nord N20 5G de dahil olmak üzere Nord ürün serisine odaklanacağı düşünülüyordu. Ancak Digit India’dan gelen yeni bir sızıntı (üzerinden @OnLeaks) aslında bir “vanilya” OnePlus 10 olacağını iddia ediyor.

Bu son sızıntıya göre, standart OnePlus 10’un henüz açıklanmamasının bir nedeni, şirketin telefonun iki farklı versiyonunu test etmesi. Bir varyantın bilinmeyen bir amiral gemisi Qualcomm yonga setinden güç aldığı, diğerinin ise MediaTek 9000 işlemciden yararlandığı söyleniyor.

OnePlus hangi işlemciyle devam etmeye karar verirse versin, 8 GB veya 12 GB RAM ve 256 GB’a kadar yerleşik depolama ile eşleştirildiği söyleniyor. OnePlus 10’un, LTPO 2.0 panelinin kullanımı sayesinde değişken 120 Hz yenileme hızına sahip 6,7 inç FHD+ AMOLED ekran kullanması bekleniyor. Bu, Galaxy S22 Ultra ve OnePlus 10 Pro da dahil olmak üzere şimdiye kadar 2022’de piyasaya sürülecek en iyi Android telefonlardan bazılarında kullanıldığını gördüğümüz ekran panelinin aynısı.

OnePlus 10 Pro fotoğrafları

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

Kamera donanımına geçerken, OnePlus 10, 16MP ultra geniş lens ve 2MP makro sensörün yanı sıra 50MP ana (geniş açılı) kameraya sadık kalacak. Bu, OnePlus 10 Pro’nun 48MP / 50MP / 8MP kamera kombinasyonuna sahip olması nedeniyle, görünüşe göre OnePlus’ın maliyetleri düşürmeye karar verdiği alanlardan yalnızca biri. Ön tarafta, OnePlus’ın selfie kamerasını 32MP sensör kullanarak yükselteceği söyleniyor ve 10 Pro’da bulunan lensle aynı lens olsaydı şaşırmazdık.

Bu son sızıntıda sağlanan diğer özellikler arasında, amiral gemisi 10 Pro’daki 5.000 mAh hücreye kıyasla sadece hafif bir düşüş olan 4.800 mAh pil kullanımı yer alıyor. Ancak buradaki asıl hikaye, şarj hızlarından geliyor. OnePlus 10 Pro ile, telefon 80W’a kadar hızlara ulaşabilirken, burada ABD’de 65W ile sınırlıdır Digit India ve @OnLeaks’e göre, OnePlus 10 150W’a kadar şarj hızları sağlayabilecek daha pahalı versiyonun neredeyse iki katı. Bunun telefonun tüm sürümlerinde mi olacağı yoksa farklı bölgelerde daha düşük şarj hızlarıyla bölgeye özel mi olacağı maalesef bilinmiyor.

OnePlus 10 Pro fotoğrafları

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

Son olarak, ama kesinlikle en önemlisi, bu sızıntı, OnePlus’ın ikonik uyarı kaydırıcısını kaldıracağını iddia ediyor. Durum buysa, OnePlus 10 ilk olacak amiral gemisi OnePlus telefonu bu donanım kaydırıcısı olmadan başlatılacak. Telefonunuzun kilidini gerçekten açmadan telefonunuzdaki farklı ses modları arasında geçiş yapabileceğiniz için, yıllardır bu, bir OnePlus telefonunu rekabete üstün tutmanın en önemli nedenlerinden biri olmuştur.