Omicron’un endişelerine rağmen MWC 2022’nin gerçekleşmesi planlanıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • MWC, Barselona’da yüz yüze bir etkinlikle devam edecek.
  • COVID-19 vakaları artıyor, İspanya 9 Ocak’ta ortalama 120 bin vaka gördü.
  • GSMA CEO’su, gösterinin İspanyol yetkililerin tavsiyesi üzerine iptal edileceğini söyledi.

MWC Barcelona, ​​COVID-19 ve yeni Omicron varyantının yayılmasıyla ilgili artan endişelere rağmen altı hafta içinde yıllık konferansına devam edecek.

GSM Derneği’nin (GSMA) CEO’su John Hoffman, MWC’nin web sitesinde yaptığı bir gönderide, önceki koruma önlemleri ve sağlık uzmanlarının, bilim adamlarının ve hükümetin devam eden çabalarının ardından, konferans müdavimlerinin “güvenli bir şekilde toplanabileceklerine” inandığını söyledi. ” bu yıl.

“Bu yeni yıl aynı zamanda pandemi ile ilgili daha fazla haberle başlıyor. Küresel durum gelişmeye devam ediyor ve bir şey aşikar hale geliyor, önümüzdeki yıllarda Covid-19’un etkileriyle uğraşacağız. Bu gibi zamanlarda sorumlu liderlik her zamankinden daha kritik. Bu tür bir liderlik, topluluğumuzu güvende tutarken sektörümüzü, toplumumuzu ve ekonomimizi ileriye taşıyan türden bir yatırıma ve yeniliğe ilham veriyor. Bunu ve mevcut koşulların bağlanabilirliği son derece kritik hale getirdiği gerçeğini göz önünde bulundurarak, GSMA planlarımızda yalnızca İspanyol yetkililerin talimatıyla bir değişiklik yapmayı düşünün,” – John Hoffman, GSMA CEO’su