Okurlarımız Google Mesajları diğer mesajlaşma uygulamalarından daha fazla kullanıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Okuyucularımıza birincil manifatura uygulamaları olarak ne kullandıklarını sorduk.
  • 6300 yanıtın yaklaşık %50’si Google Mesajlar’a oy verdi.
  • WhatsApp %16 oyla ikinci sırada yer alırken, birçok kişi Textra’yı tercih ettiğini dile getirdi.

Mesajlaşma, nasıl iletişim kurduğumuzun büyük bir parçasıdır, bu nedenle sizin ve mesajlaştığınız kişiler için çalışan bir mesajlaşma uygulamasına sahip olmanız önemlidir. Bu nedenle iMessage’da RCS almak son zamanlarda çok önemli oldu. iMessage ve Google Mesajlar esas olarak ABD’de kullanılsa da, en büyük iki işletim sistemi ve ilgili mesajlaşma uygulamaları arasındaki birlikte çalışabilirliği artıracaktır.

Konuyu daha da ileriye taşımak için, okuyucularımızın birincil manifatura uygulamaları olarak neyi kullanmayı tercih ettiklerini sorduk ve 6300 oyundan yaklaşık %50’si Google Mesajlar içindi. WhatsApp, oyların %16’sını alarak geride kalmasına rağmen, şaşırtıcı bir şekilde ikinci en popüler oldu.

Mesajlaşma Uygulaması Anket Yanıtları

Kaynak: Android Merkezi (İmaj kredisi: Kaynak: Android Central)

RCS desteği olmamasına rağmen, en iyi metin mesajlaşma uygulamaları arasında popüler bir seçenek gibi görünen Textra gibi diğer mesajlaşma uygulamaları hakkında birçok yorum yapıldı. Ve birçok yorum hangi uygulamayı tercih ettiklerini belirtirken, bir okuyucu olan Ry, hangi uygulamayı kullandıklarının kiminle konuştuklarına bağlı olduğunu belirtiyor:

Kiminle mesaj attığıma bağlı — mesajlaşmam bölümlere ayrıldı. Genel olarak, SMS/MMS/RCS için Android kullanıyorsanız (ve iPhone’da varsayılan Mesajlarını/iMessage’ını kullanacağım) Google Mesajlar’da app).Fakat–Slack’te gruplarım var (çoğunlukla çalışır). Discord’da gruplarım var. Telegram’da gruplarım var. WhatsApp’ta gruplarım var. Facebook Messenger’da gruplarım var.