Oculus Quest’i kullanmak için bir Facebook hesabına ihtiyacınız var mı? Kurallar değişiyor.


Oculus Quest veya Meta Quest 2 için bir Facebook hesabına mı ihtiyacınız var?

En iyi cevap: Hayır. Eskiden Quest 2 kulaklığınızı kullanmak için Facebook sosyal ağ hesabınızı kullanmanız gerekiyordu. Ancak 23 Ağustos 2022 itibarıyla Meta, gereksinimi kaldırdı.

Au revoir, Facebook

23 Ağustos 2022 itibarıyla Oculus Quest ve Oculus Quest 2 (yeni sekmede açılır) kullanıcılar artık VR başlıklarında oturum açmak için bir Facebook hesabı kullanamaz. Bunun yerine, kullanıcıların yeni bir Meta hesabı oluşturması gerekecek (yeni sekmede açılır) bu, herhangi bir sosyal medya varlığından ayrıdır. Bu hesap ücretsizdir ve yalnızca satın alma işlemlerini ve dijital kitaplık sahipliğini yönetmek için kullanılır.

Meta ilk olarak Ekim 2021’de Meta VR kulaklıkları için Facebook hesabı gereksiniminin gelecekte kaldırılacağını duyurmuştu. Meta’nın yeni hesap sistemini kullanıma sunması yaklaşık bir yıl sürdü, ancak bu artık resmi olarak mevcut.

Şu andan itibaren, Meta VR kulaklıklarını ilk kez takan kullanıcılara, kulaklıklarını kullanmaya devam edebilmeleri için yeni bir Meta hesabı oluşturmaları talimatı verilecek. Kulaklık başına yalnızca bir hesap kullanılabilir.

Meta hesaplar ve Meta Horizon profilleri

(İmaj kredisi: Meta)

Kullanıcılar daha sonra her kullanıcı için bir kişinin adını, kullanıcı adını, kişisel dijital benzerlik avatarını ve diğer ilgili bilgileri içeren ayrı Meta Horizon profilleri oluşturacaktır.