Oculus Quest, yakın gelecekte tam vücut takibi alabilir


Ne bilmek istiyorsun

  • Unity için en yeni Oculus SDK, vücut izleme adı verilen yeni bir deneysel seçeneğe sahiptir.
  • SDK, bir Quest kulaklık modeli belirtmiyor, yani bu, Quest 2 ve yakında çıkacak olan Quest Pro için çalışıyor olabilir.
  • Geçen yıl Quest Pro sızıntıları, vücut takibinin odadaki tam boy bir ayna aracılığıyla yapılabileceğini öne sürdü.

VR avatarlarının neden genellikle havada asılı duran bacaksız damlalar olduğunu hiç merak ettiyseniz, bunun nedeni, mevcut VR kulaklıklarının yalnızca kullanıcının kollarını ve kafa hareketlerini doğru bir şekilde takip edebilmesidir. Ancak Oculus Software Development Kit for Unity’nin (kısaca SDK) en son sürümünde bu sorunu çözebilecek yeni bir referans var: vücut takibi.

İlk olarak UploadVR tarafından bulunan en yeni SDK, mevcut el izleme ve izlenen klavye özellikleri arasında yuvalanmış deneysel özellikler altında yeni bir “vücut izleme” girişi içerir. Supernatural VR yaratıcısı Chris Milk, daha önce sadece birkaç gün önce Quest 2’de bu özellikle dalga geçmişti.

SDK, bu yeni özelliğin hangi Quest kulaklığı için geliştirildiğini özellikle belirtmiyor, ancak bunu Quest 2’de ve yakında çıkacak olan Quest Pro’da görmemiz muhtemel. Söz konusu girişi aşağıdaki ekran görüntüsünde vurguladık.

Vücut Takibi Oculus SDK

Kaynak: Android Merkezi (İmaj kredisi: Kaynak: Android Central)

Resmi olarak Project Cambria olarak bilinen ancak daha sonra bu yıl piyasaya çıktığında Quest Pro olarak adlandırılacağı tahmin edilen Meta’nın bir sonraki VR kulaklığı, Meta tarafından var olmak için yapılmış üst düzey bir kulaklık olarak tanımlandı. yanında Oculus Quest 2, onun yerine geçmez.