Oculus Quest Pro’nun yüz ve göz takibi ile piyasaya sürüleceği bildirildi


Ne bilmek istiyorsun

  • Leaker Basti564, Quest v38 ürün yazılımında yüz izleme ve göz izleme için iki yeni izin kategorisi buldu.
  • Geliştiriciler, şu anda bu özellikleri kullanan oyunları aktif olarak geliştirebilir, ancak şu anda mevcut hiçbir Oculus başlığı bu özellikleri kullanamaz.
  • Yaklaşan Quest Pro veya Project Cambria’nın PS VR2 ile rekabet edebilmek için hem yüz hem de göz izleme özelliğine sahip olacağı düşünülüyor.

Meta Quest Pro sızıntıları şu anda tüm hızıyla devam ediyor ve en son bilgiler, kulaklığın hem yüz hem de göz izleme özelliğine sahip olabileceğine işaret ediyor. Meta’nın yüz izleme özelliğini nasıl elde edeceği bilinmemekle birlikte, bu özel bilgi, Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in Mart 2021’de bir röportajda her iki özelliğe de sahip olan kulaklık hakkında söylediklerini doğrulamaktadır.

Leaker Basti564, Oculus Quest 2’de iki yeni izin kategorisi buldu (yeni sekmede açılır) Mart 2022’de tüm Quest 2 kulaklıklarına çıkan v38 üretici yazılımı. En iyi Quest 2 oyunlarının geliştiricileri (yeni sekmede açılır) göz izleme veya yüz izleme sensörlerine erişim talep etmek için bu kategorilerden herhangi birini kullanabilirler – bunların hiçbirinde Quest 2 yoktur – Meta’nın halihazırda mevcut Quest işletim sistemine Quest Pro özellikleri oluşturduğunu gösterir.