Oculus Move kondisyon istatistikleri, Nisan ayında Apple Health ve mobil uygulamasıyla senkronize edilecek


Ne bilmek istiyorsun

  • Oculus Move, VR’deki herhangi bir oyun veya uygulama sırasında harcanan aktif süreyi, yakılan kalorileri ve diğer istatistikleri izleyen Quest başlıklarında bulunan bir sanal gerçeklik fitness uygulamasıdır.
  • Gelecek aydan itibaren kullanıcılar, Move’daki fitness verilerini iOS ve Android için Apple Health uygulamasına veya Oculus uygulamasına senkronize edebilecek.
  • Meta, gelecek için ek fitness izleme hizmetleriyle entegrasyonları araştırıyor.

Meta’nın bugün yaptığı duyuruya göre, yalnızca Quest ve Quest 2’de bulunan VR kondisyon takip uygulaması Oculus Move, yakında kullanıcıların kondisyon istatistiklerini ve hedeflerini her seferinde kulaklığı takmak zorunda kalmadan başka bir yerde görmelerine olanak tanıyacak.

Move uygulaması, hedeflere doğru ilerleme, yakılan toplam kalori veya çeşitli uygulama ve oyunlarda VR’de kaç dakika egzersiz yaptığınız gibi istatistikleri izler. Ne yazık ki, antrenman sonrası sonuçları herhangi bir zamanda görmenin tek yolu olarak Quest 2 kulaklığının takılması gerekiyordu. Geçen yıl yapılan bir güncelleme sonuçları Facebook’ta paylaşmayı kolaylaştırsa da, kişisel hedeflerinizi kontrol etmek için sanal gerçeklik gözlüğü takmak, ilerlemenizi takip etmenin en etkili yöntemi değil.