Nest Wifi ve Google Wifi: Hangisini satın almalısınız?


Nest Wifi ve Google Wifi, Google’ın Nest ekosisteminin parçalarıdır. Nest Wifi, Google Wifi’ın AC1200 hızlarına kıyasla AC2200’de Google Wifi’dan çok daha yüksek hız sunar. Google Wifi, ağlarında çok fazla hıza ihtiyaç duymayan kişiler için hâlâ harika bir çözüm. Halihazırda bir Google Wifi yönlendiriciniz varsa, daha da yoğun bir ağ oluştururken çekirdek ağın hızını artıran Nest Wifi da harika bir yükseltmedir. Google Wifi yönlendiricileri, Nest Wifi ağınızı genişletmek için en iyi seçeneklerden biri haline gelir.

Nest Wifi ve Google Wifi: Yeterli hız

Android Central’a neden güvenebilirsiniz?
Uzman incelemecilerimiz, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcıyor. Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Nest Wifi harmanlama

(İmaj kredisi: Kaynak: Google)

Hem Nest Wifi hem de Google Wifi, hızlı bir kablosuz bağlantı sağlamak için Wi-Fi 5 veya 802.11ac kullanır. Çoğu durumda, her iki sistemin de tipik internet kullanımı için yeterli hıza sahip olması gerekir, ancak özellikle bir gigabit bağlantınız varsa Nest Wifi’ın daha iyi performans göstereceğine şüphe yok. Nest Wifi, Google Wifi’nin AC1200’üne kıyasla AC2200’dür. Bu çoğunlukla, Google Wifi’nin 2×2 kurulumunun hızının iki katı olan 4×4 5GHz bandına gelir.