Motorola ThinkPhone, yeni görüntüler ve teknik özelliklerle tekrar sızdırıldı


Ne bilmek istiyorsun

  • ThinkPhone’un yeni tanıtım görselleri internete sızıyor.
  • Görüntüler, Lenovo’nun yeni cihazının ThinkPad serisine nasıl benzediğini gösteriyor.
  • Cihaz muhtemelen Android 13 ve Snapdragon 8+ Gen 1 SoC ile birlikte gönderilecek.

Motorola ThinkPhone’un ilk olası sızıntıları birkaç hafta önce ortaya çıktı ve burada yaklaşan akıllı telefonun ilk resmi görünüşlü görüntüsünü görmemiz gerekiyor. Bu aynı zamanda Motorola’nın ana şirketi Lenovo ile ilk işbirliği olabilir.

Daha önceki raporlardan alınan resimler bulanık görünürken, tanıtım resimleri gibi görünen yeni resimler çevrimiçi olarak yayınlandı (aracılığıyla SnoopyTech) Twitter’dan.

Yeni görüntüler, Lenovo’nun hedef kitlesine sunmayı planladığı şeyin net bir resmini veriyor: popüler ThinkPad serisinin akıllı telefon biçimindeki tadı. Birincisi, köşeli kenarları ve yuvarlatılmış köşeleri olan geleneksel bir form faktörüne sahiptir. Telefonun, arkasındaki ThinkPhone markası da dahil olmak üzere Lenovo’nun ThinkPad serisine uyması için sahte bir karbon fiber kaplamaya sahip olması bekleniyor.

(İmaj kredisi: Twitter/@_snoopytech_)

ThinkPad’in klavyedeki ünlü kırmızı TrackPoint orta düğmesi gibi, ThinkPhone’un da aygıt üzerinde özelleştirilebilir gibi görünen belirgin bir kırmızı düğmesi olacak. Diğer heyecan verici özellik, görünüşe göre, dosyaları paylaşmak, metinleri ve görüntüleri almak ve tersi gibi, ThinkPhone ile birlikte Lenovo ThinkPad’lerde Windows ile eşleştirmeyi içerecek.

Motorola ThinkPhone

(İmaj kredisi: Twitter/@_snoopytech_)

Ön tarafta, cihazın delikli bir ekranı olacak ve altında Motorola Edge 30 Ultra’da bulunan Snapdragon 8+ Gen 1 tarafından desteklenecek. Tipster’a göre, onaylanan özelliklerin geri kalanı arasında kablosuz şarj desteği ve ek 68W hızlı şarj desteği yer alıyor. Cihaz ayrıca kutudan Android 13 ile birlikte çıkacak.

Önceki sızıntıdan elde edilen ek söylentiler, cihazın 144Hz yenileme hızına sahip 6.6 inç OLED ekranla geleceğini ima ediyor. Üçlü arka kameralara sahip geleneksel bir kamera modülü de vardır. 50MP birincil kamera, 13MP ultra geniş açılı lens ve 2MP derinlik sensörü içerir. Işıkları açık tutmak, muhtemelen iyi bir 5000mAh pil kapasitesidir.

Motorola ThinkPhone

(İmaj kredisi: Twitter/@_snoopytech_)

Tanıtım görselleri ayrıca Motorola’nın ThinkPhone’unu ThinkPad X1 dizüstü bilgisayarla yan yana yerleştiriyor ve her ikisi de karbon fiber kaplamayı belirgin bir şekilde kullanan tasarım öğelerine oldukça benziyor. ThinkPhone’un lansman tarihi şirket tarafından henüz duyurulmadı, ancak sızan tanıtım görselleri bunun daha erken, muhtemelen önümüzdeki yılın başlarında olacağını gösteriyor.