Motorola Edge 30 Ultra, yeni nesil “Smart Styus” ile Samsung’u hedef alabilir


Ne bilmek istiyorsun

  • Motorola, Edge 30 Ultra ile birlikte bir kalem ve kılıf çıkarmaya hazırlanıyor olabilir.
  • “Motorola Smart Stylus”un Bluetooth bağlantısı, kablosuz şarj ve hava hareketlerine sahip olacağı bildiriliyor.
  • Folyo kılıf bir kalem tutucu içerir ve hem telefon hem de kalemle etkileşime girer.
  • Motorola Edge 30 Ultra’nın Edge X30’un global versiyonu olması bekleniyor.

Geçen yıl Motorola X30’u piyasaya sürdükten sonra, hala şirketin küresel amiral gemisini bekliyoruz. Yine de, beklerken, söylentilere göre Motorola Edge 30 Ultra için piyasaya sürülen ilginç yeni aksesuarlar hakkında yeni bilgiler geliyor.

XDA-Developers’a göre Motorola, yaklaşmakta olan amiral gemisi için yeni bir kalem ve kılıf piyasaya sürmeyi planlıyor. “Motorola Smart Stylus”, XDA’nın kaynaklarının “yeni nesil” olarak adlandırdığı, şirketin bir telefonla piyasaya sürdüğü en gelişmiş ekran kalemi olacaktır. Ve XDA’nın tasvirinden, Moto G Stylus 5G gibi telefonlarda bulunan kalemden daha sağlam bir tasarıma sahip olacak.

Motorola Smart Stylus Çizimi

Kaynak: XDA Geliştiricileri (İmaj kredisi: Kaynak: XDA-Developers)

XDA’ya göre, kalem Bluetooth bağlantısını, hava hareketlerini ve kablosuz şarjı destekleyecek. Telefona bağlandığında, kalemin ve mevcut uygulamaların durumunu gösteren küçük bir balon görünecektir, tıpkı Samsung’un kalem girişini destekleyen en iyi Android telefonlarındaki uygulaması gibi. Bunun ötesinde, hangi işlevlere sahip olacağı belli değil, ancak şimdiye kadar Samsung’un Galaxy S21 Ultra gibi geçen yılki amiral gemileri için piyasaya sürdüğü S Pen Pro’ya çok benziyor ve ses çıkarıyor.

Ek olarak, Motorola’nın Edge 30 Ultra için bir folyo kılıfı başlatmayı planladığı bildiriliyor. Kasanın önü, bildirimleri gösterme ve telefon aramalarına cevap verme gibi işlevler için ekranın yalnızca bir şeridini gösterecek şekilde tasarlanmıştır.

Kaynak: XDA Geliştiricileri